Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Op Oloop Juan Filloy Op Oloop Juan Filloy

Op Oloop

Liste Fiyatı : 24,00 TL
İndirimli Fiyat : 21,60 TL
Kazancınız : 2,40 TL
Taksitli fiyat : 9 x 2,83 TL
9786059691055
13200923
Op Oloop
Op Oloop
Aylak Adam
21.60
2000 yılında 106 yaşında aramızdan ayrılan Arjantinli yazar JuanFilloy nihayet Türkçede! 1934 yılında yayımlanan romanı Op Oloop, Buenos Aires'te yaşayan Fin istatistikçi OptimusOloop'unsıradışı bir gününe odaklanıyor. Yaşamını da mesleğinde olduğu gibi ölçerek yaşamaya alışmış kahramanın sıradan bir günü başına gelen bir trafik kazasıyla altüst olur. Filloy'un düzmece dili, OptimusOloop'un ruhsal çöküşüne giden yolu an be an döşer. Ruhun felsefecisi bir yazardan, çağına olağanüstü bir bakış.

JuanFilloy, Shakespeare ve MaxErnst'in bildiği gibi mizah her yeri istila etmiş durumda.
JulioCortázar

"Biz Arjantinliler gerçek mizahçılarımızın sonuncusu olan JuanFilloy'u da kaybettik. Filloy, ruhun filozofuydu; 3 asra da tanıklık etmiş bir adamdı o, çünkü zamanın akıntısına kapılmadan nasıl yaşayacağını hep bilmişti."
LuisaValenzuela

"Filloy, son zamanlarda genç yazar ve eleştirmenlerce yeniden keşfedildi. Bu yazar ve eleştirmenler, onu JorgeLuisBorges'le, hatta Balzac'la karşılaştırıyorlar... Freud Op Oloop'u o kadar çok sevmişti ki Filloy'a bir tebrik mektubu göndermişti."
TheTelegraph

"Henry Miller ve Céline'in gösterdikleri üzere, özgürlüğü kullanmak önemli bir meseledir ve bir başka önemli mesele de Filloy'un bunu onlardan önce gerçekleştirmiş olmasıdır."
Kapat