Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Okul Çocukları Ne Yemeli,Ne Yememeli? %10 indirimli Nurten Ceceli Alka Okul Çocukları Ne Yemeli,Ne Yememeli? %10 indirimli Nurten Ceceli Alka

Okul Çocukları Ne Yemeli, Ne Yememeli?

Liste Fiyatı : 14,81 TL
İndirimli Fiyat : 13,33 TL
Kazancınız : 1,48 TL
Taksitli fiyat : 9 x 1,75 TL
9786055181048
789072
Okul Çocukları Ne Yemeli, Ne Yememeli?
Okul Çocukları Ne Yemeli, Ne Yememeli?
Hayy Kitap
13.33
Süper anneanne çocuklar için beslenme çantası hazırladı!
OKUL ÇOCUKLARI
NE YEMELİ, NE YEMEMELİ?

Mini mini birler, kahvaltı edemediler! Anneleri beyazlatılmış ekmeklerinin üstüne bol glikoz şuruplu çikolata ezmesi sürdü.
Çalışkan ikiler kolasız yapamayız dediler! Anne yüreği bu, dayanamadı aldı.
Ela gözlü üçlerin beslenme çantası yoktu, kantinci amca da tosta margarini basıyordu. Yediler, yediler.
Artık büyüyen dörtler bilgisayar oyunlarına daldılar. Dalmışken bol bol da cips çıtırdattılar. Dörtler gerçekten büyüyordu! Özellikle göbek tarafından

Anneler, babalar, şaka değil bunlar! Kantin kapısından dışarıya zehir sızıyor. Böyle giderse çocuklarınız obez olacak, hastalanacak.

30 yıllık eğitimci Nurten Ceceli Alkan elinde beslenme çantasıyla çalıyor hayat okulunun zilini. Neden olmasın diyor, neden başarılamasın? Cicili bicili zehir ambalajlarını çekip alıyor anne babaların elinden. Emanet çocukların yeniden emin ellere dönmesinin yollarını aktarıyor. Yolun haritasını verip, lezzetli de bir pusula tutuşturuyor annelerin ellerine. Önce yapılmayacakları sıralıyor. Zehirlerin kodlarını, en sevimli, en masum yüzlü canavarların maskelerini çıkarıyor bir bir.

Sonra, Yapacak bir şey yok diyen büyüklerin ellerinden tutup anneannelerin gül kokulu bahçelerine götürüyor, ıtırları yeniden hatırlatıyor. Evet, ekolojik bir yaşam apartmanda da mümkün, gökdelende de. Alkan, herkes için, her yerde ve rahat ulaşılabilir çözümler, çocuklara çocukça öneriler, annelere de dakikalar içinde hazırlanabilecek menüler sunuyor. İyi ama onu yedirme, bunu içirme, ne yiyecek bu çocuk? diye soranlara en sağlıklı yanıtı veriyor.

Kitabın İçindekiler:

Birinci Bölüm: BİZİM MUTFAKTA NELER VARMIŞ?
İkinci Bölüm: ÇORBA GÜZELLEMESİ
Üçüncü Bölüm: ET YEMEKLERİ
Dördüncü Bölüm: SEBZE MEYVE
Beşinci Bölüm: BULGUR KÖYLÜ DE PİRİNÇ ŞEHİRLİ Mİ?
Altıncı Bölüm: EKMEK KAVGASI
Yedinci Bölüm: KAHVALTI SOFRAMIZ
Sekizinci Bölüm: ABUR CUBUR
Dokuzuncu Bölüm: EN TATLI ZEHİR: ŞEKER
Onuncu Bölüm: FAST FOOD
Onbirinci Bölüm: GAZLI İÇECEKLER
Kapat