Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Nurhak'tan Mamak'a Raşit Kısacık Nurhak'tan Mamak'a Raşit Kısacık Nurhak'tan Mamak'a Raşit Kısacık

Nurhak'tan Mamak'a Bir Gazeteci - Bir Asker - Bir Darbe

Liste Fiyatı : 17,00 TL
İndirimli Fiyat : 15,30 TL
Kazancınız : 1,70 TL
Taksitli fiyat : 9 x 2,01 TL
%10
Temin süresi 1 gündür.
9789944143530
308796
Nurhak'tan Mamak'a Bir Gazeteci - Bir Asker - Bir Darbe
Nurhak'tan Mamak'a Bir Gazeteci - Bir Asker - Bir Darbe
Ozan Yayıncılık
15.30
12 Mart darbesi ve 68 kuşağı ile ilgili, şimdiye kadar subaylar, gazeteciler, araştırmacılar, sanıklar ve sanık avukatları onlarca kitap ve yüzlerce makale yazdı. Yine de yazılacak çok şey, yanıt bekleyen çok sayıda soru var.
Neden THKO Türkiyede gerilla faaliyetlerine daha elverişli yerler varken Malatyanın Akçadağ bölgesini gerilla üssü seçmişti?
Denizleri kurtarmak için bu bölgeye gelen Cemgil ve arkadaşları şimdiye kadar yazıldığı veya resmi ağızların söyledikleri şekliyle mi öldürülmüştü?
Mamak Askeri ceza ve tutukevinde, başta Prof. Dr. Muammer Aksoy olmak üzere çok sayıda aydın ve devrimciye nasıl işkence yapılmıştı?
İşkence yapmayan askerler neyle karşı karşıya kalıyorlardı?
Mahkeme salonunda 229 sanığın bayıltılması veya topluca öldürülmesi için Mahkeme Başkanı Tuğgeneral Ali Elverdiden beklenen işaret neydi?
Nurhak dağlarında devrimci eylemcilerin öldürülmesiyle ve yakalanarak yargılanmalarıyla sonuçlanan olaylardan Mamak Askeri cezaevine uzanan acılı ve karmaşık süreci bilinmeyenleriyle yazan ve yukarıdaki soruların yanıtını veren Raşit Kısacık şöyle diyor:
Bu dönemin bilinmeyen ancak mutlaka bilinmesi gereken noktaları vardı. Tek amacım 12 mart sürecinde büyük bedeller ödeyen 68 kuşağını meydana getiren yapıyı, şimdiye kadar hiç yazılmayan ve bizzat tanık olduğum bendeki parçalarla tamamlamaya çalışmaktı. Ben de onu yaptım.
Kapat