Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Ntv 2006 Almanak Türkiye'de ve Dünyada Fotoğraflarla Bir Yıl Kolektif Ntv 2006 Almanak Türkiye'de ve Dünyada Fotoğraflarla Bir Yıl Kolektif Ntv 2006 Almanak Türkiye'de ve Dünyada Fotoğraflarla Bir Yıl Kolektif

Ntv 2006 Almanak Türkiye'de ve Dünyada Fotoğraflarla Bir Yıl

Liste Fiyatı : 0,00 TL
9789756690598
13078949
Ntv 2006 Almanak Türkiye'de ve Dünyada Fotoğraflarla Bir Yıl
Ntv 2006 Almanak Türkiye'de ve Dünyada Fotoğraflarla Bir Yıl
NTV Yayınları
0.00
Geçmiş, başlangıçtır
William Shakespeare

NTV 2006 almanağı, geçen bir yılın Türkiyesinin ve dünyasının bir resmini sunmayı amaçlıyor. Günlük olaylar ve haberler, televiz-yonların, gazetelerin günlük temposunda akar. Her yeni haber öncekini iter ve hele şimdiki gibi yaygın bir iletişim ağıyla ve kolaylaş-tırıcı tekniklerle daha hızlı akar ve iter. Bu hızlı akış içindeki haberler ve olaylar, aslında, akmaz; herbiri biryerlerde birikir. Bunların hepsi, karmaşık bir bütün olarak yaşadığımız dünyadır. NTV 2006 almanağı, işte bu birikme yerlerini, neyin biriktiğini ve birikenlerin nasıl bir bütün yarattığını göstermeyi hedefliyor. Dolayısıyla, bu resimde her ayrıntı yok, ama belirleyici ayrıntılar var. Tabii, alma-nak, bu resmin saklanabilir, gerektiğinde tekrar bakılabilir, başvurulabilir olmasına önem veriyor. Çünkü NTV 2006, almanak gelene-ğinin, yani aslında arşiv geleneğinin pek zayıf olduğu Türkiyede, toplumsal hafızayı canlı tutmak için bu tür başvuru kaynaklarının şart olduğu düşüncesinden yola çıktı. Arkamıza baktığımızda, kaynaksız, mesnetsiz, loş ve karışık bir olaylar yumağından fazlasını görebilmeliyiz. Bu becerilebilirse, günlük akış içinde de mesnet, kaynak, zihin açıklığı umabilir, bunu talep edebiliriz.
Almanağın yeni yıldan önce elinize ulaşması için bilgi akışını 20 Kasımda kestik. NTV 2007 almanağı da, bu yıl kestiğimiz yerden başlayacak.
Kapat