Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Montessori Öykülerim-Yazlık Elbise Eve Herrmann

Montessori Öykülerim-Yazlık Elbise

Liste Fiyatı : 16,50TL
Taksitli fiyat : 9 x 2,02TL
Montessori Öykülerim-Yazlık Elbise
Montessori Öykülerim-Yazlık Elbise
Redhouse / Sev Matbaacılık ve Yayıncılık
16.50
Bu seride Montessori eğitim sistemi temel alınarak yazılmış yalın, şiir gibi öykuler yer alıyor. Seride yer alan öykülerde Liv ve Emma adlı iki kız kardeşin gündelik hayatlarında karşılaştıkları sorunlar, paylaştıkları deneyimler anlatılıyor.

Her kitabın sonunda konuya uygun bir de etkinlik önerisi bulunuyor. Böylece çocuklara tekrar etme imkânı sunan Montessori eğitimine uygun olarak, okur kitabı okuduktan sonra ele alınan konuyu pekiştirebiliyor.

Montessori pedagojisi üzerine uzmanlaşmış ve bir Montessori atölyesinin kurucusu olan Fransız yazar Herrmann kendi iki kızından esinlenerek bu öyküleri kaleme almış. Seride doğayı gözlemlemek, duygular ve birlikte iş yapmak gibi farklı konulara değiniliyor.

Yazlık Elbise
Sonunda yaz gelmişti. Liv mavi elbisesini giymek için sabırsızlanıyordu, ama elbise artık ona çok kısa geliyordu. Kardeşi Emma'ya ise tam olmuştu. Elbisesini vermek istemeyen Liv çok sinirlendi. Bu öfkeyle nasıl başa çıkmalıydı?.. Kitapta ayrıca öfkeyle nasıl başa çıkabileceğimize dair bir etkinlik önerisi bulunuyor.
Kapat