Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Modern Ekonomi'de Rekabet Geleneksel Yaklaşımdan Modern Yaklaşıma Modern Ekonomi'de Rekabet Geleneksel Yaklaşımdan Modern Yaklaşıma Modern Ekonomi'de Rekabet Geleneksel Yaklaşımdan Modern Yaklaşıma

Modern Ekonomi'de Rekabet Geleneksel Yaklaşımdan Modern Yaklaşıma

Liste Fiyatı : 20,50 TL
Taksitli fiyat : 9 x 2,69 TL
9789750246067
13208351
Modern Ekonomi'de Rekabet Geleneksel Yaklaşımdan Modern Yaklaşıma
Modern Ekonomi'de Rekabet Geleneksel Yaklaşımdan Modern Yaklaşıma
Seçkin Yayıncılık
20.50
Kitap, ekonomik manada rekabetin temelini kavramsal ve çeşitli ekonomik kavramlarla karşılaş-tırmalı olarak ele almakta, bu kavramlar ile rekabet arasındaki bağlantıyı ortaya koymaktadır.

Kitabın kapsamında, bir üstünlük kurma mücadelesi olarak ele alınan rekabetin küresel ekonomik çevredeki sürekli yenilenme ve dinamik değişim sürecindeki gelişimi ve nitelikli uzmanlaşma konusu hakkında detaylı bilgiler sunulmaktadır. Kitapta, rekabet gücü kavramı ve çeşitleri, rekabet stratejileri, rekabet politikaları modern yaklaşım açısından ele alınmaktadır. Ayrıca, rekabetin teşvik ettiği teknolojik gelişme ve teknolojik gelişmenin tetiklediği rekabet döngüsü ve rekabetin ölçülmesi kitabın önemli bir başka boyutunu oluşturmaktadır.

Rekabet bilimsel buluş gibi bir keşif sürecidir. Bu keşif süreci bizi çok sayıda önemli sonuca ulaş-tırmaktadır. Bu kitapta, geleneksel yaklaşımdan modern yaklaşıma rekabetin bir serüveni olarak karşınıza çıkmaktadır.

Konu Başlıkları:
Rekabet Nedir?
Kıtlık ve Rekabet
Firmalar Niçin Rekabet Ederler?
Nitelikli Uzmanlaşma ve Rekabet
Küresel Rekabetin Gelişimi
Rekabet Gücü
Rekabet Stratejileri
Rekabet Politikası
Devlet Her Zaman Rekabetçi Ortam Sağlayabilir mi?
Rekabet Düzeyinin Ölçülmesi
Kapat