Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Mehmet Sadık Aran Yaşamı ve Mücadelesi %10 indirimli Sebahattin Şimşir Mehmet Sadık Aran Yaşamı ve Mücadelesi %10 indirimli Sebahattin Şimşir Mehmet Sadık Aran Yaşamı ve Mücadelesi %10 indirimli Sebahattin Şimşir Mehmet Sadık Aran Yaşamı ve Mücadelesi %10 indirimli Sebahattin Şimşir

Mehmet Sadık Aran Yaşamı ve Mücadelesi (San'an Azer 1895-1971)

Liste Fiyatı : 20,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 2,62 TL
9786054599059
324527
Mehmet Sadık Aran Yaşamı ve Mücadelesi (San'an Azer 1895-1971)
Mehmet Sadık Aran Yaşamı ve Mücadelesi (San'an Azer 1895-1971)
Bilge Oğuz Yayınları
20.00
Azerbaycan muhaceretinin önemli isimlerinden olan Mehmet Sadık Aran hakkında hazırlanan bu çalışma ile onun ve mücadelesinin genç nesiller tarafından anlaşılmasına vesile olmak en büyük dileğimizdir.

Hızla değişen dünyada, şahıslar ve mücadeleleri hep anılmaktadır. Mehmet Sadık Aranda şüphesiz Azerbaycan Türkleri başta olmak üzere Türk Dünyası tarafından hep anılacak şahsiyetlerdendir.

Daha Azerbaycanda başlayan mücadele hayatı, Azerbaycanın işgali üzerine zirveye çıkmış, tutuklanmış, kaçmayı başarmış, İranda bulunmuş, Türkiyeye gelmiş, Avrupaya gitmiş, Finlandiyada faaliyetlerini yürütmeye çalışmış ve tekrar Türkiyeye gelerek, kaldığı yerden mücadelesini sürdürmüş bir dava adamı. Bundan dolayı unutulması mümkün olmayanlardan.

O, tüm imkânsızlıklara rağmen her gittiği yerde yayın faaliyetlerinin içinde olmuş, parasının son kuruşuna kadar da harcamaktan çekinmemiş, Yeşil Yaprak, Yeni Turan, Türk Yolu ve Ergenekon Yolu isimli dergiler bu şekilde yayınlanmış.

Ancak, kendisi hakkında yaptığımız ve gün ışığına çıkan bu çalışma çok farklı yayın organlarında yazması dolayısıyla ve bu Yayınların büyük bir çoğunluğunun toplu olarak kütüphanelerde bulunmaması dolayısı ile bir hayli zamanımızı almıştır Malzemeyi tüm bunlara rağmen yüzde yüz topladığımız iddia edemeyiz. Nitekim metin içinde bu yayın organlarından bahsederken ulaştığımız ve gördüğümüz nüshalarını vermeyi mesleki bir ahlak olarak belirttik. Şüphesiz bu çalışma bir netice değil, belki başlangıçtır. Bundan sonra da, Mehmet Sadık Aran ile ilgili araştırmalarımız devam edecektir. Belki daha sonraki baskılarda da bunları ilave edeceğiz.
Kapat