Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%15
Medeniyetler Çatışması ve Dünya Düzeninin Yeniden Kurulması Samuel P.

Medeniyetler Çatışması ve Dünya Düzeninin Yeniden Kurulması

Liste Fiyatı : 84,00 TL
İndirimli Fiyat : 45,48 TL
Kazancınız : 38,52 TL
Taksitli fiyat : 9 x 5,96 TL
9789758420407
13235081
Medeniyetler Çatışması ve Dünya Düzeninin Yeniden Kurulması
Medeniyetler Çatışması ve Dünya Düzeninin Yeniden Kurulması
Okuyan Us Yayınları
45.48
Daha önce Türkçe'de Medeniyetler Çatışması adıyla yayımlanan kitapta yalnızca Samuel P. Huntington'ın 1993 yılında yazdığı makale yer alıyor. Medeniyetler Çatışması kitabının tamamı Türkçe'de ilk kez yayımlanıyor.

1993 yazında Foreign Affairs'de Samuel Huntington'ın Medeniyetler Çatışması mı? adlı makalesi yayımlandı. Ünlü gazetenin editörleri, George Kennan'ın 1940'lardaki baskı dönemi üzerine yazdığı X adlı makalesinden bu yana hiçbir yazının bu kadar yankı getirmediğini belirtiyorlar. Makalesinde Huntington, gelecekte politikayı yönlendirecek olanın, medeniyetler arasındaki çatışmalar olabileceğini öne sürüyor. Kitabında medeniyetler arasındaki çatışmaların dünya barışını tehdit etmesinin yanı sıra, medeniyetler üzerine kurulmuş uluslararası bir dünya düzeninin savaşa karşı en iyi korunak olduğunu gösteriyor ve öne sürdüğü sorunun cevabını veriyor. Medeniyetler Çatışması, son yılların en çok tartışma yaratan kitaplarından biri.

Alanında çok çarpıcı bir kitap. Günümüzde yaşanan uluslararası siyasi entrikaları anlamamızı sağlıyor.
-Francis Fukuyama, The Wall Street Journal-

Müthiş akıcı, zekice yazılmış bir kitap.
-Newsweek-

Medeniyetler Çatışması ve Dünya Düzeninin Yeniden Kurulması adlı kitap, Soğuk Savaş'ın sona ermesinden bu yana yazılan en önemli kitaplardan biri.
-Henry Kissinger-
Kapat