Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Matlab Simulink DestekliGerçek Zamanlı Kontrol Teori ve Mühendislik Uy

Matlab Simulink Destekli Gerçek Zamanlı Kontrol Teori ve Mühendislik Uygulamaları

Liste Fiyatı : 0,00 TL
9789750252174
13285510
Matlab Simulink Destekli Gerçek Zamanlı Kontrol Teori ve Mühendislik Uygulamaları
Matlab Simulink Destekli Gerçek Zamanlı Kontrol Teori ve Mühendislik Uygulamaları
Seçkin Yayıncılık
0.00
Bu kitap üniversitelerin mekatronik, elektrik, elektronik, makine, kontrol-otomasyon mühendisliği öğrencilerine yönelik olarak otomatik kontrol, ayrık zamanlı kontrol, gerçek zamanlı kontrol, bulanık mantık vb. derslerde verilen teorik bilgilerle hızlı kontrol uygulamaları geliştirilmesine yönelik olarak hazırlanmıştır. İlgili derslerde ders kitabı olarak kullanılabileceği gibi laboratuvar uygulamalarında da yardımcı kaynak olarak kullanılabilir. Aynı zamanda kitapta verilen bilgilerin lisans öğrencilerinin bitirme projelerine ve lisansüstü tez çalışmalarına katkısı olacağı düşünülmektedir.

Teori ile uygulama arasında bir köprü oluşturmayı amaçlayan kitap, özellikle öğrencilerin bu kapsamdaki eksikliklerinden yola çıkılarak hazırlanmıştır. Öğrencilerin en temel konuları uygulayarak test etmeleri ve temel konuların daha kolay anlaşılması neden-sonuç ilişkisi içinde ele alınmaya çalışılmıştır. Kitapta verilen uygulamalarla sınırlı kalmayıp, verilen bilgi ve tekniklerle gömülü sistem, robotik, işaret işleme, iletişim, güç elektroniği vb. alanlara yönelik birçok proje ve uygulama geliştirilebilir.

Kitapta 10 çözümlü örnek, 39 adım adım uygulamalı örnek ve bu örnek-lerin üzerinden 37 ek uygulama problemi olmak üzere toplam 86 örneğe yer verilmekte, tasarım için geliştirilen Matlab/Simulink kod-model bilgileri de okuyucunun kullanımına sunulmaktadır.

Konu Başlıkları:
Gerçek Zamanlı Kontrol (Real Time Control)
Hızlı Kontrol Prototipleme (Rapid Control Prototyping)
ARM Mikrodenetleyici – STM32F4 Discovery
STM32–MAT
TARGET ve WAIJUNG BLOCK SET
Donanım Tabanlı Benzetim (Hardware in the Loop (HIL))
Proje Geliştirme
Otomatik Kontrol – Ayrık Zamanlı Kontrol
Kök–Yer Eğrisi, Kararlılık
PID Kazanç Ayarlama, Zeigler–Nichols ve Röle Geri Besleme
DC Motor Konum
Hız Kontrolü
Bulanık Mantık
Sistem Tanımlama
Kapat