Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Marie Curie'nin Otobiyografik Notlarıyla, Pierre Curie Marie Curie Marie Curie'nin Otobiyografik Notlarıyla, Pierre Curie Marie Curie

Marie Curie'nin Otobiyografik Notlarıyla, Pierre Curie

Liste Fiyatı : 24,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 3,15 TL
9786059915700
13244762
Marie Curie'nin Otobiyografik Notlarıyla, Pierre Curie
Marie Curie'nin Otobiyografik Notlarıyla, Pierre Curie
Kanes Yayınları
24.00
Nobel ödüllü Marie Curie, daha önce yayımlanmamış otobiyografik notlarının da bulunduğu bu kitapta en az kendisi kadar meşhur eşi ve laboratuvar partneri Pierre Curie'nin hayatına dair unutulmaz kesitler sunuyor. İçten bir hatırat olduğu kadar bilimsel biyografi niteliği taşıyan bu özgün anlatım, Pierre Curie'nin gençliğinde yaptığı araştırmalar ve ilk bilimsel keşfini; piezo-elektriği ele alıyor. Curie çiftinin en ünlü başarısı olan radyum buluşunun yanı sıra, Pierre Curie'nin öncülük ettiği kristalografi ve manyetizma araştırmalarına da değiniyor.
Eşinin laboratuvar çalışma ve tekniklerine ilk elden tanıklık eden Marie Curie, onun kişiliği, aile hayatları ve bilim dünyasındaki çağdaşları Ernest Rutherford, Frederick Soddy, Friedrich Oskar Giesel ve Henri Becquerel'in çalışmalarına yer veriyor. Curie aynı zamanda radyasyon üzerine yaptığı inceleme ve yöntemlerini anlatıyor.
Tarihin en büyük bilim dehâlarından olan bu çiftin kişisel hayatları, okuyan herkesi etkisi altına alacak.
Kapat