Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Maraş Şehri - Vakıf Eserleri Pakize Yıldız Maraş Şehri - Vakıf Eserleri Pakize Yıldız Maraş Şehri - Vakıf Eserleri Pakize Yıldız Maraş Şehri - Vakıf Eserleri Pakize Yıldız Maraş Şehri - Vakıf Eserleri Pakize Yıldız Maraş Şehri - Vakıf Eserleri Pakize Yıldız

Maraş Şehri - Vakıf Eserleri

Liste Fiyatı : 24,00 TL
İndirimli Fiyat : 21,60 TL
Kazancınız : 2,40 TL
Taksitli fiyat : 9 x 2,83 TL
9786054639151
13038024
Maraş Şehri - Vakıf Eserleri
Maraş Şehri - Vakıf Eserleri
Çizgi Kitabevi
21.60
Maraş'ın tarihi Eski Çağlara kadar inmektedir. Bununla birlikte bir Türk İslam kültür merkezi olarak Dulkadıroğulları döneminden itibaren dikkat çekmeye başlamıştır.

Maraş, bir şehir olarak Dulkadıroğlu Alaüddevle Bey zamanında yapılanmaya başlamış, onun yaptığı cami merkezli eserlerle süslemiştir. Osmanlılar, eski döneme ait mimari yapıları olduğu gibi muhafaza etmiş, ayrıca Maraş'ta birçok eser vücuda getirmişlerdir. Bunları yaptıranlar, kurdukları vakıflarla hizmetleri sağlıklı bir şekilde yürütmüşler ve fiziki yapılarını ayakta tutmuşlardır. Bugün Maraş'ın eski mahallesinde bulunan birçok cami, mektep, medrese ve zaviye Dulkadıroğlulları ile Osmanlı dönemleri vakıf eserleridir.

Maraş Kazası Vakıf eserleri adlı bu çalışmada, arşiv belgeleri ışığında şehir merkezinde inşa edilen vakıf eserleri belli başlıklar altında incelenmiştir.
Kapat