Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Manifestoya Komunist %10 indirimli Karl Marx Manifestoya Komunist %10 indirimli Karl Marx Manifestoya Komunist %10 indirimli Karl Marx

Manîfestoya Komunîst

Liste Fiyatı : 10,00 TL
İndirimli Fiyat : 9,00 TL
Kazancınız : 1,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 1,18 TL
9786055541378
311544
Manîfestoya Komunîst
Manîfestoya Komunîst
Yordam Kitap
9.00
Komünist Manifesto bilimsel sosyalizmin en yaygın yapıtıdır. Sosyalist dünya görüşünün kısa, çarpıcı ve özlü bir anlatımını içeren Komünist Manifesto, Marksizmin ortak kurucuları Karl Marx ile Friedrich Engels tarafından 1848 yılında yazılmıştı. Yazıldığı günden bu güne dünyanın tüm kıtalarındaki pek çok ülkede defalarca basımı yapılan kitap, yaygınlığı bakımından kutsal kitaplar İncil ile Kuranla karşılaştırılıyor.
Türkiyede Türkçe olarak çok sayıda basımı bulunan Manifestonun maalesef bir Kürtçe basımı yoktu. Eski yıllarda yapılmış olan bir Türkçe-Kürtçe basımın ise yaygın bir dağıtımı yapılmadığı gibi halihazırda piyasada mevcudu da bulunmuyor. Bu nedenle Yordam Kitapın Manifesto basımı Türkiyede Marksist Kürtçe yayıncılık açısından bir ilki temsil ediyor.
Kaliteli ve özenli bir şekilde basılan kitap, Manifestonun tam metni ile çevirmen Sami Tanın önsözünü içeriyor.
-----
Komunîst veşartina raman û dilxwaziyên xwe red dikin. Ew diyar dikin ku bi tenê dikarin bi riya ji binî ve hilweşandina teveka pergala civakî ya heyî bigihêjin armanca xwe. Bila qe çînên serdest bi tirs û sawa şoreşeke komunîst bilerizin. Ji bilî zincîrên xwe tiştekî ku proleter ji dest bidin nîn e. Lê cîhaneke ku bi dest bixin heye.
Karkerên hemû welatan, bibin yek!
Kapat