Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Malafrena %10 indirimli Ursula K. Le Guin Malafrena %10 indirimli Ursula K. Le Guin Malafrena %10 indirimli Ursula K. Le Guin Malafrena %10 indirimli Ursula K. Le Guin Malafrena %10 indirimli Ursula K. Le Guin

Malafrena

Liste Fiyatı : 41,50 TL
İndirimli Fiyat : 37,35 TL
Kazancınız : 4,15 TL
Taksitli fiyat : 9 x 4,90 TL
9789753425575
835278
Malafrena
Malafrena
Metis Yayıncılık
37.35
Ursula K. Le Guin'in 1979'da kaleme aldığı Malafrena, yazarın diğer bazı öykülerinden tanıdığımız hayali ülke Orsinya'da geçiyor. Fakat yazarın diğer romanlarında da olduğu gibi, mekân hayali olmasına rağmen resmedilen ortam ve ele alınan meseleler son derece gerçekçi. Sansürün insanları susturduğu, kısıtlamaların her türlü muhalefeti engellediği, iktidarın katı ve kati bir hal aldığı bir ülke Orsinya. Malafrena Vadisi'nde ailesiyle birlikte yaşayan başkahraman İtale Sorde, işte tam da bu koşullarla mücadele etmek üzere güvenli aile toprağını terk edip siyasi çalkantıların hüküm sürdüğü başkente gidiyor. Amacı, devrimci idealleri doğrultusunda toplumun özgürleşmesine katkıda bulunmak ama tüm iyi niyetine rağmen bunun hiç de kolay olmadığını öğreniyor.
Özgürlük, devrim, ideallerle gerçeklik arasındaki kaçınılmaz çatışma ve bu çatışmanın getirdiği hayal kırıklığı, aşk, kimlik arayışı ve aidiyet gibi temaların öne çıktığı Malafrena, Le Guin'in sadece fantastik edebiyatta değil gerçekçi edebiyatta da usta bir yazar olduğunu kanıtlayan bir roman.
Kapat