Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Lenin'in Bütün Dünya Kadınlarına Vasiyetleri Clara Zetkin Lenin'in Bütün Dünya Kadınlarına Vasiyetleri Clara Zetkin Lenin'in Bütün Dünya Kadınlarına Vasiyetleri Clara Zetkin Lenin'in Bütün Dünya Kadınlarına Vasiyetleri Clara Zetkin

Lenin'in Bütün Dünya Kadınlarına Vasiyetleri

Liste Fiyatı : 12,00 TL
İndirimli Fiyat : 10,80 TL
Kazancınız : 1,20 TL
Taksitli fiyat : 9 x 1,42 TL
9789754311808
13041179
Lenin'in Bütün Dünya Kadınlarına Vasiyetleri
Lenin'in Bütün Dünya Kadınlarına Vasiyetleri
Sorun Yayınları
10.80
Ülkemizde de işçi-emekçi kadın, ilerici kadın, feminist kadın örgütlenmelerinin son yıllarda gelişme yolunda olduğu görülmektedir. Demokrat-Yurtsever-İlerici-devrimci-sosyalist-Marksist kadrolarımızın bilinç ve kararlılıkla yaşamın içinde ve toplumun her kesiminde yerlerini almaları anılmaya değer olgulardır.

SSCB sosyalist kuruculuk deneyiminin çözülüşü ve Sosyalist Sistemin geçici yenilgisi, sömürgelerde emperyalizme ve yerli işbirlikçilerine karşı yürütülen ulusal ve sosyal kurtuluş mücadelelerini yalnızlaştırmış, zayıflatmış; bu hareketlerin büyük bir bölümünün yer yer uzlaşmalarını ve yenilgilerini sağlamış; bağımsız-bağlantısız-bloksuz ülkelerin direncini kırmış, bu ülkelerin emperyalist-kapitalizmin sistemine entegrasyonuna yol açmıştır.

Sosyalist kuruculuktaki SSCB deneyiminin, Dünya Sosyalist Sisteminin geçici olarak çözülüş olması dünya emekçi kadın hareketinin de darbeler almasını getirmiştir.
Kapat