Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%40
Kutsal Tabut Kutsal Tabut İstanbul'da Mı ? Hakan Yılmaz Çebi

Kutsal Tabut Kutsal Tabut İstanbul'da Mı ?

Liste Fiyatı : 14,00 TL
İndirimli Fiyat : 8,40 TL
Kazancınız : 5,60 TL
Taksitli fiyat : 9 x 1,10 TL
9786052943540
13204237
Kutsal Tabut Kutsal Tabut İstanbul'da Mı ?
Kutsal Tabut Kutsal Tabut İstanbul'da Mı ?
Maviçatı Yayınları
8.40
Peygamber onlara şunu da söylemişti: Talut'un. Musa'ya verilen Tabut'u [sandığı] getirmesi padişahlığın alametidir. O Tabut'da, Rabbiniz tarafından size manevi bir kuwet ve Musa ailesiyle. Harun ailesinin arkaya bıraktıkları Tevrat levhalarından arta kalanlar vardır. Melekler onu taşıyacaktır. Şüphesiz ki bu Tabut'un size gelmesi, peygamberin sözünün doğruluğuna delildir, eğer iman getirenlerdensiniz.

Bakara 248

Ahd-i Atik Sandukası; Allah'ın Kuran'da bildirdiği ve içinde Hz. Musa ve Hz. Harun'dan da eşyalar barındıran değerli bir sandıktı'r. Islam âlimlerine göreı sandukanın en önemli özelliği ise M.Ö. 587 yılından beri nerede olduğunun bulunamaması ve ahir zamanda çıkacak olan Mehdi/Kurtarıcı ve onun başını çektiği Bilgehanlar Hareketi tarafından bulunacağının kabul edilmesidir.

Peygamber Efendimizin hadislerinde ve çeşitli tarihi kaynaklarda dikkat çekilen bir konu olan Ahd-i Atik Sandukası, Allah'ın gönderdiği son ve bütünleyici ilahi kitap Kuran'da bildirilmektedir. Ayrıca İlahi bir kitap olarak indirilen ancak sonradan tahrif edilmiş olan Tevrat'ta da bu sanduka hakkında bilgiler yer almaktadır. İslam âlimleri tarafından, Kuran ahlâkının tüm dünya üzerinde hâkim olacağı bir dönemin de habercisi olan sanduka hakkında, Kuran'da:

Peygamberleri. onlara dedi: O'nun hükümdarlığının belgesi. size Tabut'un gelmesidir. Onda Rabbinizden bir güven duygusu ve huzur ile Musa ailesinden ve Harun ailesinden arta kalanlar var; onu melekler taşır. Eğer inanmışlarsanız, bunda şüphesiz sizin için bir delil vardır. (Bakara Suresi. 248) şeklinde bir bilgi verilir...
Kapat