Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Kuruluş ve İmparatorluk Sürecinde Osmanlı %10 indirimli Halil İnalcık Kuruluş ve İmparatorluk Sürecinde Osmanlı %10 indirimli Halil İnalcık Kuruluş ve İmparatorluk Sürecinde Osmanlı %10 indirimli Halil İnalcık Kuruluş ve İmparatorluk Sürecinde Osmanlı %10 indirimli Halil İnalcık Kuruluş ve İmparatorluk Sürecinde Osmanlı %10 indirimli Halil İnalcık Kuruluş ve İmparatorluk Sürecinde Osmanlı %10 indirimli Halil İnalcık Kuruluş ve İmparatorluk Sürecinde Osmanlı %10 indirimli Halil İnalcık Kuruluş ve İmparatorluk Sürecinde Osmanlı %10 indirimli Halil İnalcık Kuruluş ve İmparatorluk Sürecinde Osmanlı %10 indirimli Halil İnalcık Kuruluş ve İmparatorluk Sürecinde Osmanlı %10 indirimli Halil İnalcık

Kuruluş ve İmparatorluk Sürecinde Osmanlı Devlet, Kanun, Diplomasi

Liste Fiyatı : 24,00TL
İndirimli Fiyat : 21,60TL
Kazancınız : 2,40TL
Taksitli fiyat : 9 x 2,64TL
%10
Temin süresi 1 gündür.
Kuruluş ve İmparatorluk Sürecinde Osmanlı Devlet, Kanun, Diplomasi
Kuruluş ve İmparatorluk Sürecinde Osmanlı Devlet, Kanun, Diplomasi
Timaş Yayınları
21.60
Osmanlı İmparatorluğu'nun gerçek tarihini Prof. Dr. Halil İnalcık'ın kaleminden okuyun. Kuruluş ve İmparatorluk Sürecinde Osmanlı'nın devlet politikası, diplomatik ilişkileri ve Avrupaya karşı verdiği savaşların detayları... Bir Osmanlı Padişahı nasıl yetişir, ne gibi özelliklere sahiptir ve kendini nasıl geliştirir, yönetim biçimini nasıl belirler, Fatih Sultan Mehmet, Kanuni Sultan Süleyman'ın yönetim anlayışı nasıldır... Avrupa Türklerden neden korkuyordu, Türk korkusunun temelleri nelerdir Türkler Avrupayı nasıl fethettiler, yaşayan en büyük Osmanlı tarihçisi Halil İnalcık okurları için yıllarca araştırdı ve yazdı... 60 yılın ürünü olan bu eser Osmanlı hakkında yeni bilgiler veriyor.
Milletleri millet yapan tarihleri ve kültürleridir. Tarihsiz bir millet, kişiliğini kaybetmiş bireye benzer. Osmanlı tarihi, Türk tarihinin görkemli bir dönemidir. Avrasya imparatorluklarına kadar inen bir tarihî gelişimin son halkasıdır. Avrasyada Çin ve Hint medeniyetleriyle alışverişte bulunmuş atalarımızın nihayetinde İslâm medeniyeti içinde oluşturduğu yüce bir devlet ve kültür kompleksidir. Bu kitapta okurlar; Kuruluş ve İmparatorluk Devrinde Osmanlı, İslâmlaşma, Osmanlı padişahları, ordu sistemi ve imparatorluktan Cumhuriyet'e geçiş dönemine dair başlıkların yanında, 16. yüzyılda Osmanlı Devleti'nin Avrupa devletler dengesinde büyük bir devlet olarak oynadığı rol üzerinde detaylı bilgi bulacaklardır.
Prof. Dr. Halil İnalcık
Köprülü ve Barkan zamanın büyük âlimiydiler, Halil İnalcık tüm zamanların büyük âlimi
Bernard Lewis
Harvardda onuruna düzenlenen sempozyumda söylenen şu söz bence de çok doğrudur: Onun çalışmalarını çıkarır ve bir kenara koyarsanız Osmanlı tarihinde hiçbir şey kalmaz.
Mark L. Stein
Kapat