Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Küreselleşme ve İnsan Hakları - Ferzan Durul - Toroslu Kitaplığı - S Küreselleşme ve İnsan Hakları - Ferzan Durul - Toroslu Kitaplığı - S Küreselleşme ve İnsan Hakları - Ferzan Durul - Toroslu Kitaplığı - S Küreselleşme ve İnsan Hakları - Ferzan Durul - Toroslu Kitaplığı - S Küreselleşme ve İnsan Hakları - Ferzan Durul - Toroslu Kitaplığı - S Küreselleşme ve İnsan Hakları - Ferzan Durul - Toroslu Kitaplığı - S

Küreselleşme ve İnsan Hakları

Liste Fiyatı : 30,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 3,93 TL
9789756342602
12840714
Küreselleşme ve İnsan Hakları
Küreselleşme ve İnsan Hakları
Toroslu Kitaplığı
30.00
İçinde yaşadığımız dünya, değişim ve gelişimin hız kazandığı, teknolojik ilerlemenin akıl almaz boyutlara geldiği, tercihlerin bile birbirine benzediği, bütün bunlara rağmen insanın unutulduğu bir mekan haline gelmiştir. Bu süreci ifade etmek için kullandığımız "küreselleşme" zaman ve mekân algılarımızı değiştirerek, kavramları birbirine yaklaştırmış, hatta karıştırmış, sınırları muğlaklaştırmıştır. Olumlu ve olumsuz etkileri ayrı ayrı ele alınsa da, insansız bir tasarım olduğu, insanın "amaç" değil "araç" kılındığı bir olgudur. Elbette ki, insanın değer kaybettiği, unutulduğu bîr düzende, öznesinin "insan" olduğu, "İnsan Haklan" kavramının gelişebilmesi ne derece mümkündür? Bir diğer yandan, kaynakların dağılımı açısından, dünya fotoğrafı incelendiğinde, en büyük insan hakkı ihlali; küreselleşme midir?
Bu kitap, küreselleşme ve insan haklan kavramının felsefi, antropolojik, ve psikolojik temelini irdeleyen, ancak arka planı berraklaştırmaya çalışan, kavramlar arasında bağlantı kurmamızı sağlayan bir çalışmadır. Bütün bunların Ötesinde, insanın değerine ilişkin bilginin, paylaşılmasına yönelik bir amaç taşımaktadır.
Kapat