Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%15
Kültür Politikaları ve Yönetimi (KPY) Yıllık 2010 Serhan Ada Kültür Politikaları ve Yönetimi (KPY) Yıllık 2010 Serhan Ada

Kültür Politikaları ve Yönetimi (KPY) Yıllık 2010

Liste Fiyatı : 35,00 TL
İndirimli Fiyat : 29,75 TL
Kazancınız : 5,25 TL
Taksitli fiyat : 9 x 3,90 TL
9786053991687
304338
Kültür Politikaları ve Yönetimi (KPY) Yıllık 2010
Kültür Politikaları ve Yönetimi (KPY) Yıllık 2010
Bilgi Üniversitesi Yayınları
29.75
Bu yayın, İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültür Politikaları ve Yönetimi (KPY) Merkezi tarafından yayımlanan ve Türkiyede Kültür Politikaları üzerine bir tartışma yaratmayı amaçlayan Yıllıkın ikinci sayısı. Yıllık, Türkiyede kültür politikaları üzerine kapsamlı bir tartışma yaratmanın ve yeni perspektifler geliştirmenin ön koşulunun bu alanda araştırmalar yapmak, bilgi ve belgeleri değerlendirmek ve bir araya getirmek olduğunun altını çiziyor. Bu bağlamda, Yıllık 2010 farklı kentlerin yerel pratiklerinden ve deneyimlerinden beslenen araştırmaların yanı sıra paylaşılan deneyimin genel bir değerlendirmesini ve yapıcı bir eleştirisini yapmayı ve kültür politikası modellerini, araçlarıni, stratejilerini ve kapasite oluşturma süreçlerini gündeme getirmeyi hedefliyor.
Bu ikinci sayı iki özel dosyayı içeriyor. Bu dosyalardan ilki Kültürel Çeşitlilik ve dosyada yer alan makaleler Ekim 2005te Pariste kabul edilen UNESCO Kültürel Anlatımların Çeşitliliğinin Korunması ve Geliştirilmesi Sözleşmesi üzerine temelleniyor. İkinci dosya konusu ise Kentler ve Kültür Politikaları. Bu dosya, bu yıl da elimize ulaşan çok sayıda yazının, ilk sayımızın dosya konusu olan kentler ve kültür politikaları üzerine odaklanması nedeniyle derlendi. Kentler ve kültür politikaları konusuna vurgu yapan makale ve araştırmaların bu yıl da artarak Yıllıkta yer alması, şüphesiz Türkiyedeki genel siyasi iklimle, 2009da gerçekleştirilen yerel seçimlerin etkilerinin görünür olmasıyla ve İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti hazırlık ve çalışmalarının kent ölçekli çalışmalara vurgu yapmasıyla da yakından ilgili. Öyle ki kent ölçekli çalışmalar, sadece Türkiyeden değil Avrupadan ve Ortadoğudan da bir çok araştırmacının ilgisini çekiyor. Yıllıkın bundan sonra da kültür politikaları, kent çalışmaları ve kültürel çeşitlilik gibi konularda farklı deneyim ve pratikleri bir araya getiren bir platform olmasını hedefliyoruz.
Kapat