Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Küçük Prens Üzerine Düşünmek Nuran Direk Küçük Prens Üzerine Düşünmek Nuran Direk Küçük Prens Üzerine Düşünmek Nuran Direk Küçük Prens Üzerine Düşünmek Nuran Direk Küçük Prens Üzerine Düşünmek Nuran Direk Küçük Prens Üzerine Düşünmek Nuran Direk

Küçük Prens Üzerine Düşünmek

Liste Fiyatı : 36,00 TL
İndirimli Fiyat : 32,40 TL
Kazancınız : 3,60 TL
Taksitli fiyat : 9 x 4,25 TL
9789944396189
13041104
Küçük Prens Üzerine Düşünmek
Küçük Prens Üzerine Düşünmek
Pan Yayıncılık
32.40
Düşünmek, herhangi bir bilgiye ulaşmanın ilk adımıdır. Oysa düşünme yetisi insanda kendiliğinden gelişme göstermez; işlenmesi gerekir. Araştırıcı ve sorgulayıcı bir zihne sahip olmak herhangi bir bilgiye sahip olmaktan çok daha önemlidir.

Felsefe, bir araştırma ve keşiftir; yöntemli, bağımsız, eleştirel düşünmektir; kendisinin farkında olmaktır. Bu nedenle arayış içinde olan yetişme çağındaki öğrencilerin, kendilerini tanımak ve geliştirmek için izleyecekleri en sağlıklı yol, bağımsız düşünmekten vazgeçmeden filozofların (öğretmenlerin) düşüncelerinden yararlanmak olmalıdır. Gençlerde felsefe sevgisi, geçmişteki felsefeleri öğretmekle yaratılmaz; ancak gencin günlük deneyimlerinden, yaşadığı problemlerden yola çıkarak uyandırılabilir. Felsefe "şimdi" ve "burada" olan üstünde düşünmekle başlar. Çocuklarla ve yetişme çağındaki gençlerle felsefeye başlamanın en iyi yolu onların zengin hayal dünyasına ulaşmamıza izin veren sanat yapıtlarıdır.

Antoine de Saint-Exupéry'nin "Küçük Prens" adlı öyküsü üzerine hazırlanan bu kitap, öykü aracılığıyla düşünmeye çağrı ya da felsefeye sanatla yaklaşma denemesidir.
Kapat