Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%15
Kör Ayna - %15 indirimli  - Joseph Roth - Can Yayınları  - Edebiyat - Kör Ayna - %15 indirimli  - Joseph Roth - Can Yayınları  - Edebiyat - Kör Ayna - %15 indirimli  - Joseph Roth - Can Yayınları  - Edebiyat - Kör Ayna - %15 indirimli  - Joseph Roth - Can Yayınları  - Edebiyat - Kör Ayna - %15 indirimli  - Joseph Roth - Can Yayınları  - Edebiyat -

Kör Ayna

Liste Fiyatı : 40,50 TL
İndirimli Fiyat : 34,43 TL
Kazancınız : 6,07 TL
Taksitli fiyat : 9 x 4,51 TL
9789750719325
12807264
Kör Ayna
Kör Ayna
Can Yayınları
34.43
Kör Ayna, XX. yüzyıl Almanca edebiyatın değerli yazarlarından Avusturyalı Joseph Rothun tüm öykülerini okurlarıyla buluşturuyor.
Roth, 1916 ile 1936 yılları arasında kaleme aldığı on sekiz öyküyle farklı yolculuklara çıkarır okurunu. Birinci Dünya Savaşının ve Avusturya-Macaristan İmparatorluğunun dağılmasının ardından gelişen yeni dünya düzeninde bocalayan insanların yaşantılarına doğru yapılan bu yolculukların mekânları ve izlekleri birbirinden farklıdır.
Rothun öykü kişilerinin peşinden kentin lüks caddelerine, yoksul mahallelerine, köprü altlarına, bazen taşraya, bazen de açık denizlere sürükleniriz. Vatan olarak bildikleri coğrafyaları yok olunca artık maziye gömülmüş bir düzeni, beyhude çabalarla canlandırmaya çalışan yersizyurtsuzlaşmışların; modern kent yaşamında ve taşrada oradan oraya savrulanların; kendilerini, içinde soluk al(ama)dıkları dünyadan kurtaracak bir umuda sıkıca tutunan fakat her seferinde yazgılarına yenik düşenlerin yaşantılarına tanıklık ederiz.
Rothun keskin bir gözlem yeteneğiyle kaleme aldığı öyküleri, ba- şat tınının yalnızlık olduğu hüzünlü bir ezgi gibidir. Bu hüznün eşlikçisi ise kimi zaman ince bir alay kimi zaman da sevecen bir mizahtır. Anlatılanlar, farklı bir döneme ve coğrafyaya aittir; fakat öykülenen, insan ruhuna hiç de yabancı olmayan tutunamama nın farklı veçheleridir. Tam da bu nedenle Kör Ayna, pek çok değerli edebiyat yapıtı gibi evrenselliğini korur.
Kapat