Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Kişisel Harcama Vergisi Türk Vergi Sistemi İçin Bir Reform Önerisi Oka Kişisel Harcama Vergisi Türk Vergi Sistemi İçin Bir Reform Önerisi Oka

Kişisel Harcama Vergisi Türk Vergi Sistemi İçin Bir Reform Önerisi

Liste Fiyatı : 32,50 TL
Taksitli fiyat : 9 x 4,26 TL
9789750218514
13133757
Kişisel Harcama Vergisi Türk Vergi Sistemi İçin Bir Reform Önerisi
Kişisel Harcama Vergisi Türk Vergi Sistemi İçin Bir Reform Önerisi
Seçkin Yayıncılık
32.50
Türk vergi sistemi, vergi ödeme gücünün ölçüsü olarak geliri esas almaktadır. Gelirin ekonomik ve mali tanımları arasındaki farklılık, vergi ödeme gücünün bütün unsurlarının kavranmasına engel olmakta ve vergileme alanını daraltmaktadır. Bu durum, vergi yükünün belirli kesimler üzerinde yoğunlaşmasına ve kamu Finansman ihtiyacının karşılanamamasına neden olmaktadır.

Günümüzde etkinliğini büyük ölçüde yitirmiş olan Türk vergi sistemi, gelir dağılımı adaletsizliğine, ekonomik istikrarsızlığa ve kaynak ayrımı etkinsizliğine neden olmaktadır. Türkiye'nin gerek mevzuat, gerekse uygulama yönünden acilen köklü bir vergi reformuna ihtiyacı vardır.

Türk vergi sisteminin etkinsizliğini ve kamu ekonomisinin fonksiyonları üzerindeki olumsuz etkilerini giderebilecek bir alternatif olan "Kişisel Harcama Vergisi", Türk vergi sisteminde uygulanmakta olan pek çok verginin yerini alabilecek, son derece etkin bir vergi türüdür.

Bu çalışmanın amacı, Türk vergi sisteminin etkinsizliğine ve bunun yarattığı ekonomik ve sosyal sorunlara dikkat çekmek ve bu sorunları ortadan kaldırabilecek alternatif bir vergi sistemi olan "Kişisel Harcama Vergisi"ni tartışmaya açmaktır.

Konu Başlıkları:
Vergi ve Vergileme ile İlgili Temel Kavramlar
Türk Vergi Sisteminin Yapısı ve Etkinliğinin Değerlendirilmesi
Kişisel Harcama Vergisinin Yapısı ve Etkinliğinin Değerlendirilmesi
Kapat