Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Katalonya'ya Selam %10 indirimli George Orwell Katalonya'ya Selam %10 indirimli George Orwell Katalonya'ya Selam %10 indirimli George Orwell Katalonya'ya Selam %10 indirimli George Orwell Katalonya'ya Selam %10 indirimli George Orwell

Katalonya'ya Selam

Liste Fiyatı : 36,00 TL
İndirimli Fiyat : 32,40 TL
Kazancınız : 3,60 TL
Taksitli fiyat : 9 x 4,25 TL
Katalonya'ya Selam
Katalonya'ya Selam
BGST Yayınları
32.40
"Sahtekârlığın evrensel düzeyde egemen olduğu dönemlerde,
gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir."
George Orwell
George Orwellin 1938 yılında yayımlanan kitabı Katalonyaya Selam, Orwellin bir milis olarak katıldığı İspanya İç Savaşındaki deneyimlerini konu alır. Orwellin birinci elden tanıklığına dayanan bu kitap, faşizme karşı yürütülen savaşa ışık tutmanın yanı sıra İspanyada başlayan toplumsal devrimi, cumhuriyetçiler cephesinde anarşistler ile komünistler arasındaki çatışmaları önyargılardan uzak bir yaklaşımla yansıtmaktadır. Ne var ki yayımlandığı dönemde açık ve çarpıcı içeriği sebebiyle uzunca bir dönem gözlerden uzak tutulmuş, gereken ilgiyi görmemiştir. Yazarın en ünlü kitaplarından 1984 ve Hayvan Çiftliğinin olgusal arka planını merak edenler için Katalonyaya Selam muhakkak okunması gereken bir kitaptır.
Katalonyaya Selam bence George Orwellin en önemli eseridir. İspanya İç Savaşına dair pek çok şey biliyor olmama rağmen, bu kitap benim için oldukça aydınlatıcı oldu ... Orwell dürüst bir adamdı. Kendisini, ideolojik denetim sistemlerinden kurtarmaya çalışmış ve bunda başarılı olmuştur; işte tam da bu sebeple gayet sıradışı ve takdire şayan bir insandır.
Noam Chomsky
Kapat