Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%20
Kanunların Ruhu %10 indirimli Taner Akçam Kanunların Ruhu %10 indirimli Taner Akçam Kanunların Ruhu %10 indirimli Taner Akçam Kanunların Ruhu %10 indirimli Taner Akçam Kanunların Ruhu %10 indirimli Taner Akçam Kanunların Ruhu %10 indirimli Taner Akçam

Kanunların Ruhu : Emval - i Metruke Kanunlarında Soykırımın İzini Sürmek

Liste Fiyatı : 36,50 TL
İndirimli Fiyat : 29,20 TL
Kazancınız : 7,30 TL
Taksitli fiyat : 9 x 3,83 TL
9789750511165
767497
Kanunların Ruhu : Emval - i Metruke Kanunlarında Soykırımın İzini Sürmek
Kanunların Ruhu : Emval - i Metruke Kanunlarında Soykırımın İzini Sürmek
İletişim Yayınları
29.20
Beni kolumdan tut, köyümden dışarı at, malımı mülkümü de sonra sat, bu hiçbir vakitte caiz değildir. Bunu ne Osmanlı vicdanı kabul eder ne de kanun.
Ahmet Rıza
Osmanlı Ermenilerinin 1915te yaşadıkları büyük felaket sadece insanların hayatlarına mal olmadı. Geride onların Anadoludaki varlıklarının simgesi, kültürlerinin izi olan pek çok emlakın da kalmasına sebep oldu. Ermeni mallarının ne olacağı, tehcire tâbi tutulan Osmanlı vatandaşlarının dönüp mallarını alıp alamayacakları tartışması uzun yıllar devam etti. Osmanlı İmparatorluğu dağılıp Türkiye Cumhuriyeti kurulduğunda da sorun yakıcılığını koruyordu. Kanunların Ruhu, Osmanlıdan Cumhuriyete aktarılan emval-i metruke tartışmasını bu konuda çıkarılan kanunlar ışığında ele alıyor. Emval-i metrukelerin geri verilmemesi konusunda Osmanlıdan Cumhuriyete devredilen dirayetin izini sürüyor.
...Ermenilerden kalan mallar kimlere paylaştırıldı, neler, kimler ne oldu diye sorulsa, bu çok büyük sarsıntı yaratır. Çünkü ülkeye belletilmiş bir tarih çökecektir. Eğer bu tarih yanlış anlatıldıysa, o zaman başka şeyler de yanlış anlatılmıştır düşüncesi topluma yayılacaktır. Türkiyede önemli bir dönüşüm olacak.
Hrant Dink
Kapat