Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Java Diliyle Kriptoloji Uygulamaları - %10 indirimli  - Hüseyin Bodur Java Diliyle Kriptoloji Uygulamaları - %10 indirimli  - Hüseyin Bodur Java Diliyle Kriptoloji Uygulamaları - %10 indirimli  - Hüseyin Bodur Java Diliyle Kriptoloji Uygulamaları - %10 indirimli  - Hüseyin Bodur Java Diliyle Kriptoloji Uygulamaları - %10 indirimli  - Hüseyin Bodur

Java Diliyle Kriptoloji Uygulamaları

Liste Fiyatı : 38,00 TL
İndirimli Fiyat : 34,20 TL
Kazancınız : 3,80 TL
Java Diliyle Kriptoloji Uygulamaları
Java Diliyle Kriptoloji Uygulamaları
Abaküs Kitap
34.20
Geçmişten Geleceğe Kriptoloji!
Bu kitapta kriptoloji alanının tarihsel süreç içerisinde gelişimi anlatılmıştır. Binlerce yıl öncesinden günümüze kadar bu alanda kullanılan birçok yöntem incelenmiş, bu yöntemlerin algoritma yapılarına değinilmeye çalışılmıştır. Kriptolojiyi en basit ha¬liyle kriptografi ve kriptanaliz olmak üzere iki alt alana ayırmak mümkündür. Krip¬tografi alanı bir bilgiyi anlaşılmayacak hale getiren tekniklerin tamamını içerirken, kriptanaliz alanı anlamsız bir metinden anlamlı bilgiyi elde etmeyi hedefleyen tek¬nikleri içerir.
Kitap bu noktada, kriptanaliz alanıyla karşılaştırıldığında kriptografi alanına daha fazla ağırlık vermiştir. İçerisinde anlatılan yöntemlerin birçoğu kriptografi alanının bir parçasıdır.
Kitap şifreleme alanına merak duyan, geçmişten günümüze farklı algoritmalarla şif¬releme ve şifre çözme işlemlerinin nasıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi olmak iste¬yenler içindir.
Ayrıca veri güvenliği konusunda teorik bilginin yanı sıra pratik bilgi sahibi de olmak isteyen yazılım geliştiriciler için bir kaynak niteliğindedir. İçerisinde bulunan yön¬temler mümkün olduğunca yalın bir dil kullanılarak anlatılmaya çalışılmıştır.
Kapat