Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
İttihat Terakki'nin Sorgulanması ve Yargılanması Osman Selim Kocahanoğ İttihat Terakki'nin Sorgulanması ve Yargılanması Osman Selim Kocahanoğ İttihat Terakki'nin Sorgulanması ve Yargılanması Osman Selim Kocahanoğ İttihat Terakki'nin Sorgulanması ve Yargılanması Osman Selim Kocahanoğ

İttihat Terakki'nin Sorgulanması ve Yargılanması

Liste Fiyatı : 0,00 TL
9789754100297
13115017
İttihat Terakki'nin Sorgulanması ve Yargılanması
İttihat Terakki'nin Sorgulanması ve Yargılanması
Temel Yayınları
0.00
-Meclis-i Mebusan Tahkikatı
-Teşkilat-ı Mahsusa
-Ermeni Tehcirinin İçyüzü
-Divan-ı Harb-i Örfi Muhakemesi
Birinci bölümde I. Cihan Harbi'ne girişten ve yenilgiden sorumlu tutulan İtthatçı kabine üyelerinin, Meclis-i Mebusan 5. Şubesindeki sorgulama zabıtları mevcuttur. II. Bölümde ise İttihat Terakki fırkasının diğer önderlerinin Divan-ı Harb-i Örfi Mahkemesi'ndeki yargılama zabıtları verilmektedir.

"..Zabıtlar incelenirse Beşinci Şube'nin 44 üyesi hiç bir zaman tam kadro tahkikatta bulunmamışlardır. Katılanlar 20-25 kişi arasındadır. Önerge sahibi olan Komisyon üyesi Divaniye Mebusu Fuad Bey ise, ifadeler tamamlanmak üzere iken, 19 Aralık 1918'de vefat etmiştir. Komisyon üyeleri arasında en çok soru soran ve karşısındakileri sıkıştıran iki kişi dikkati çekmektedir. Bunlardan birisi Kudüs-ü Şerif mebusu olan Ragıb Neşaşibi ey'dir..."
Kapat