Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
9786055634216
13047907
İstikamet Yazıları ( 2 Cilt )
İstikamet Yazıları ( 2 Cilt )
Rıhle Kitap
0.00
İstikamet Yazıları -I
İstikamet yazaları, müslüman bireyin günlük hayatın hay-huyu içinde derinlemesine nüfuz ve tahkik imkanı bulamadığı meseleler hakkında kuşbakışı tesbit, tenkit ve teklifler ihtiva eden yazılardan oluşan bir kitap.
İtikattan ahlaka, ibadetten davranışlarımıza kadar varlık algımızı oluşturan ne varsa bir bütün olarak tehdit altında bulunduğu modern dünya da, istikametimizi muhafaza ederek yürüyüşümüzü devam ettirmek ancak bir şekilde mümkün : Bizi biz kılan değerleri ete kemiğe bürüyüp hayatımıza aktaran kaynaklardan devamlı surette beslenmek . Bu asla kesintiye uğramadan sürdürülmesi gereken bir faaliyet.

İstikamet Yazıları -II
Allah (cc.) olan imanını beyandan sonra Müslüman ferdin ve tabii ki ümmetin kurtuluşa erebilmesinin yegane yolu dosdoğru yani istikamet üzere olmak. Ferdin kendi nefsiyle olan ilişkisinden ümmetle olan ilişkisine kadar, hayatımızı kuşatan ve iç içe olan itikadı, ibadeti, ahlakı, kısacası Müslümana ait hayat evreninde vahyin gösterdiği bir hayatı yaşamaktır dosdoğru olmak. Ebubekir Sifil İstikamet Yazıları IIde gerek ferd gerekse de ümmet olarak dosdoğru olmanın neye tekabül ettiğini ulemanın rehberliğinde göstermeye devam ediyor.
Kapat