Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
İstikamet Mehmet Ali Kayacı İstikamet Mehmet Ali Kayacı İstikamet Mehmet Ali Kayacı

İstikamet Belde - i Muhayyere'den Özgür Filistin'e

Liste Fiyatı : 21,60 TL
İndirimli Fiyat : 19,44 TL
Kazancınız : 2,16 TL
Taksitli fiyat : 9 x 2,55 TL
9786055573256
13050401
İstikamet Belde - i Muhayyere'den Özgür Filistin'e
İstikamet Belde - i Muhayyere'den Özgür Filistin'e
Burç Yayınevi
19.44
60 şehir ve Özgür Filistin ile İslam'ın mesajlarının kaleme alındığı İstikamet'te; Müslümanca yaşamak, Anayasa Platformu'nun arka planı, çözüm sürecinde Güneydoğu ve Türkiye, İstiklal Marşı ve Türkiye'nin tarihi rolü, iktidarın önündeki engeller, Milli Görüş'ün direnci, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun sessizliği ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gözyaşları ön plana çıkarken, eserin temelinde Filistin'in özgürlüğü için neler yapılabileceği konu ediniliyor.

Eserin mahiyetinin her bireyin İslam Birliği için neler yapabileceğinin bir örneği olduğu ve asıl çözümün "ben"lik değil "ümmet" ola bildiği anlatılıyor.

Niyet, İstek ve İstikamet... Kişinin hangi durakta bineceğini ve nerede ineceğini istikameti belirlerken, istikâmeti şaşmayan kul ya doğru durakta iniyor ya da son durağa doğru ilerliyor. Bu anlamda kulun istikameti hakikattir ki, o hakikat değişmiyor...

Çözüm; İman, İnanç ve İstikamet... Her birey hizmet ağının kişisel değil, insanlığa ve özellikle ümmete olduğunun farkında olmalı ve bu istikametten ayrılmamalı. Ayrıca, kurumlarda insanlar, Hz. Ömer misali adaleti temsil edebilmeli ki bunu başarabilenlerin de cihat edenler olduğu unutulmamalıdır.

Fetihlerin Fatihlere, Fatihlerin Akşemsettinlere, Akşemsettinlerin ise inanan bir ümmete ihtiyacı olduğu için; imtihan dünyasında ki bir gazetecinin, her konuda insanlığa seslenişinin kısa bir özetidir istikamet.
Kapat