Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
İstanbul'a Bahar Geldi Nermin Şenol Kalyoncu

İstanbul'a Bahar Geldi

Liste Fiyatı : 10,00 TL
İndirimli Fiyat : 9,00 TL
Kazancınız : 1,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 1,18 TL
9786059038089
13198067
İstanbul'a Bahar Geldi
İstanbul'a Bahar Geldi
Ceylan Yayınları
9.00
Deneyimli eğitmen ve yazar Nermin Ş. Kalyoncu'u küçük okurları için yazdı. Sabırsızlıkla baharın gelişini bekleyen küçük bir çocuğun yazdığı günlükleri zevkle okuyacaksınız. Bu eser 9 yaş ve üzeri çocuklara hitap etmektedir.
?
1 Mart/Pazartesi
Bugün 1 Mart. Yaşasın bahar geldi!
Bir haftadır sabah yataktan kalkar kalmaz, takvime bakıyordum. Kışın bitmesine kaç gün kaldı? Kış bitti mi? Bahar geldi mi? Günler ne kadar yavaş geçiyordu. Kış bitmiyordu. Bahar gelmiyor.
Takvimler 1 Mart'ı gösterdiğinde sanıyordum ki bahar gelecek İstanbul'a.
?

2 Mart/Salı
Bugün erken kalktım, çünkü güneş beni tatlı uykumdan uyandırdı. Pencereye koştum, baktım dışarıya. Meteoroloji uzmanlarının yaptığı tahminler bazen tutmuyor ya. Yanılmamışım. Tutmamış. Dün kar yağdığını söylesem kimse inanmaz bana. Yerde hiç kar kalmamış. Erimiş su olmuş. Su da değil çamur her yer. Takvimi elime aldım, 2 Mart'ın üzerini kırmızı kalemle çizdim. Sevinçle annemin yanına gittim. Ona baharın geldiğini söyledim. Annem çok sevinmememi söyledi.
-Bu, kış güneşi gibi kar topluyor, dedi.
Okula gittim.
Eve geldim. Bugün kar yağmadı ama hava çok ama çok soğuktu.
...
3 Mart/Çarşamba
Bugün kar yağdı. Ama yerde hiç kar izi kalmadı. Hava soğuk olduğu için dışarıya çıkmadım. Kış günleri gibi geçiyor günler. Okuldan eve evden okula.
Kapat