Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
İşitme Engelli Öğrenciler için Türkçe Ders Kitabı Osman Taştan İşitme Engelli Öğrenciler için Türkçe Ders Kitabı Osman Taştan

İşitme Engelli Öğrenciler için Türkçe Ders Kitabı

Liste Fiyatı : 0,00 TL
İndirimli Fiyat : 0,00 TL
Kazancınız : 0,00 TL
9786059036405
13087572
İşitme Engelli Öğrenciler için Türkçe Ders Kitabı
İşitme Engelli Öğrenciler için Türkçe Ders Kitabı
Parafiks Yayınevi
0.00
İşitme engelli öğrencilerin işitme kayıplarından dolayı dil gelişimlerinde gerilik görülmektedir. Özellik okuma anlama becerilerinde ve yazılı anlatım becerileri yavaş ilerlemektedir. Bu yüzden duygu ve düşüncelerini ifade etmekte sıkıntılar yaşamaktadırlar. Bu öğrencilerin sözcük dağarcıkları yetersiz,cümle kuramıyor,duygu ve düşüncelerini ifade edemiyor,karşısındakinin söylediklerini anlamıyor,insanlarla iletişime geçemiyor,içinde bulundurduğu durum ve vaziyeti ifade edemiyor ve ihtiyaçlarını anlatamıyorlar.
Bu kitapla,işitme engellilerin sözcük dağarcıklarını zenginleşirmek,anlamlı cümle kurmalarını sağlamak,günlük hayatta karşılaşabilecekleri ve ihtiyaçlarını görecek konu ve olayları işlemek,bu konuları işlerkende ;bol bol görsel öğelere yer vererek sözcük dağarcıklarını genişletmek,basit imla kurallarını kavratmak ve düşünce güçlerini kelimeler ile zenginleştirmek istedik.
Osman TAŞTAN (Türkçe Öğretmeni)
Kapat