Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%20
Isauria Bölgesi Kaya Mezarları ve Ölü Gömme Gelenekleri %10 indirimli Isauria Bölgesi Kaya Mezarları ve Ölü Gömme Gelenekleri %10 indirimli Isauria Bölgesi Kaya Mezarları ve Ölü Gömme Gelenekleri %10 indirimli Isauria Bölgesi Kaya Mezarları ve Ölü Gömme Gelenekleri %10 indirimli Isauria Bölgesi Kaya Mezarları ve Ölü Gömme Gelenekleri %10 indirimli Isauria Bölgesi Kaya Mezarları ve Ölü Gömme Gelenekleri %10 indirimli Isauria Bölgesi Kaya Mezarları ve Ölü Gömme Gelenekleri %10 indirimli

Isauria Bölgesi Kaya Mezarları ve Ölü Gömme Gelenekleri

Liste Fiyatı : 80,00 TL
İndirimli Fiyat : 64,00 TL
Kazancınız : 16,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 8,39 TL
9786055999414
295529
Isauria Bölgesi Kaya Mezarları ve Ölü Gömme Gelenekleri
Isauria Bölgesi Kaya Mezarları ve Ölü Gömme Gelenekleri
Çizgi Kitabevi
64.00
"Isauria Bölgesi Kaya Mezarları ve Ölü Gömme Gelenekleri" başlıklı çalışmamız Isauria Bölgesi'nin irili ufaklı 18 antik yerleşmesinden derlenen 69 kaya mezarının diğer gömüt türleriyle birlikte etraflıca incelenmesini ve komşu diğer bölge örnekleri arasındaki yerini belirlemeyi amaçlamaktadır. 7 ana bölümden oluşan çalışmamızın ilk bölümünde çalışmada izlediğimiz yöntem dışında Isauria Bölgesi'nde konumuzla ilgili zamanımıza kadar yapılan bilimsel çalışmalara da yer verilmiştir. Isauria Bölgesi coğrafyası, fiziki yapılanması, bölgenin antik ve modern yolları ile kaya mezarlarının derlendiği antik yerleşim birimleri de 2. bölümde kısaca işlenmiştir. 3. bölümde ise Isauria Bölge tarihi ele alınmıştır.

Çalışmamız, daha çok bölgenin kaya mezar gelenekleri ile ilgili olmasına rağmen Isauria Bölgesi'nin genelinde yaygınlık gösteren diğer ölü gömme geleneklerine de 4. bölümde ana hatlarıyla ve en belirgin örnekleriyle kısaca yer verilmiştir. Çalışmanın ana konusunu oluşturan 5. bölümde ise özenle seçilen 69 kaya mezar örneği belli bir düzen içinde ayrıntılı olarak incelenmiştir.
Kapat