Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%15
İmansızların İmanı %10 indirimli Simon Critchley İmansızların İmanı %10 indirimli Simon Critchley İmansızların İmanı %10 indirimli Simon Critchley İmansızların İmanı %10 indirimli Simon Critchley İmansızların İmanı %10 indirimli Simon Critchley

İmansızların İmanı: Siyasal Teoloji Deneyleri

Liste Fiyatı : 43,00 TL
İndirimli Fiyat : 36,98 TL
Kazancınız : 6,02 TL
Taksitli fiyat : 9 x 4,85 TL
%15
Temin süresi 2 gündür.
9789753429276
844172
İmansızların İmanı: Siyasal Teoloji Deneyleri
İmansızların İmanı: Siyasal Teoloji Deneyleri
Metis Yayınları
36.98
Dinin geri dönüşü günümüz felsefesinin başat temalarından biri, belki de birincisi haline geldi, ama felsefe bir din savaşının hükmettiği bir siyasal gerçekliğin abartılı bir yankısından öte pek bir şey sunmuyor bize. Seküler dönem yerini bir şekilde siyasal eylemin doğrudan doğruya metafizik çatışmanın ürünü olduğu yeni bir döneme bırakmış görünüyor. İşte Critchley'in bu kitabı "bir tür sekülarizmi mi savunmalıyız, yoksa teizme dönüşü sükunetle kabul mü etmeliyiz yoksa bir üçüncü yol var mı?" sorusuna cevap verebilmek için iman, aşk, din ve şiddet meselelerini derinlemesine ele alıyor.
Critchley, Rousseau'daki siyaset-din paradoksundan Heidegger, Taubes, Agamben ve Badiou'da Aziz Paulus'un geri dönüşüne, oradan da Carl Schmitt ve John Gray'in eserlerindeki siyaset-ilk günah ilişkisine ve üstü kapalı mistik anarşizm geleneğine geçerek, imansızlar için bir imanın, inanmayanlar için inancın mümkün olup olmadığını inceliyor. Son bölümde ise Slavoj Zizek'le girdiği tartışmayı genişleterek şiddet meselesini ve şiddetsizliğin sınırlarını ele alıyor.
YAZAR HAKKINDA: 1960 doğumlu İngiliz filozof. 2004 yılından beri New York'taki New School for Social Research'de felsefe alanında ders vermekte ve kıta Avrupası felsefesi, felsefe tarihi, edebiyat, etik ve siyaset konusunda çalışmaktadır. Çeşitli üniversitelerde misafir öğretim üyesi olarak çalışmıştır. Critchley, son dönemlerde daha çok anarşizan bir sol siyaset geliştirme imkânları üzerinde çalışmaktadır.
Kapat