Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
İlham Perin Geldiyse Söylenecek Söz Vardır Ümmühani Moroğlu İlham Perin Geldiyse Söylenecek Söz Vardır Ümmühani Moroğlu

İlham Perin Geldiyse Söylenecek Söz Vardır

Liste Fiyatı : 32,50 TL
Taksitli fiyat : 9 x 4,26 TL
İlham Perin Geldiyse Söylenecek Söz Vardır
İlham Perin Geldiyse Söylenecek Söz Vardır
Gazi Kitabevi
32.50
Yazar Ümmühani Moroğlu tarafından hazırlanan ve herkesin merak ettiği bir konunun işlendiği "söz" kitabı;
Bir gecede şöhret olunuyor mu? Nasıl şöhret oldular? Her sözün gerçekten bir yaşanmışlığı var mı? ilham perisi var mı? Sözler ve besteler oluşurken neler yaşanıyor? Söz yazmak ve beste yapmak öğrenilebilir bir yetenek mi? Söz yazarları bir söz yazıp sonra yan gelip yatıyor mu? işte "SÖZ" kitabı, tüm bu soruların ardından ortaya çıktı ve birçok insana bundan sonrası için, meşale olacak bir görevi üstlenen tek kitabın ilk adımı oldu.

Kitap içerisinde hayatını söz ve bestelere adamış sanatçılarımızın çalışma teknikleri ve şu ana kadar bulundukları noktalara gelişleri, bunun yanı sıra Türkiye'nin önde gelen söz yazarları, bestekarları ve döneme damgasını vuran şarkılarının öyküleri yer almaktadır. Geçmişten günümüze gelen türkülerimiz ve bu türkülerin yeniden aranje edilerek yorum kazandığı müzik cdsi de kitabın hediyesi olarak okuyuculara sunulmuştur. Kısacası 7den 70'e herkesin keyifle okuyacağı bir kitap.

İçerisinde "Orhan Gencebay, Neşet Ertaş, Selami Şahin, Mustafa Budan, Arif Susam, Gönül Şen, Garo Mafyan, Zeynep Talu, Metin Özülkü, Tuğba Özerk, Soner Arıca" ve müziği hayat tarzı edinmiş bir çok değerli üstatlarımız, söz yazarlarımız, bestekarlarımız, aranjörlerimiz ve değerli yorumcularımız ile dillerimize pelesenk olmuş sözler ve besteleri yer alıyor.
Kapat