Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
İlâhî Aşk Erken Dönem Farsça Tasavvuf Metinlerinde Allah ve İnsan Will

İlâhî Aşk Erken Dönem Farsça Tasavvuf Metinlerinde Allah ve İnsan

Liste Fiyatı : 70,00 TL
İndirimli Fiyat : 63,00 TL
Kazancınız : 7,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 8,26 TL
9786059901567
13230669
İlâhî Aşk Erken Dönem Farsça Tasavvuf Metinlerinde Allah ve İnsan
İlâhî Aşk Erken Dönem Farsça Tasavvuf Metinlerinde Allah ve İnsan
Nefes Yayınevi
63.00

"Genel olarak İslâm mâneviyâtı üzerine yapılmış çok değerli bir çalışma olduğu kadar tasavvuf alanında akademik birikimin yansıdığı bir başyapıtla karşı karşıyayız: Üzerinden tasavvufun hakîkatine âit bereketin nûru ve râyihası yayılmakta ki o hakîkat her zaman Bir'in ve Bir'in nûrunda yansıyan çokluğun aşkıyla dopdoludur."
Prof. Dr. Seyyid Hüseyin Nasr, George Washington Üniversitesi

"Chittick muhtemelen Batı dünyasının şimdiye dek ortaya çıkardığı en iyi tasavvuf araştırmacısıve çevirmenidir. Onun kitapları saf altın niteliğindedir. Bu son çalışması ise aşk üzerine eşsizmânevî mücevherlerle süslenmiş bir şâheserdir."
Prens Gazî bin Muhammed, Love in the Holy Qur'an'ın yazarı

"Bu başyapıt, şimdiye kadar İslâm'da sevgi konusu üzerine yapılmış en nitelikli akademikçalışmadır. Chittick'in görkemli teolojik-felsefî çözümlemesi tüm büyük İslâm düşünürlerinikapsar ve yalnızca din tarihçileri için değil aynı zamanda bütün Müslümanlar ve her inançgeleneği için önemli bir mesaj sunar."
Prof. Dr. Stephen G. Post, Stony Brook Üniversitesi

"Uçsuz bucaksız Arapça ve Farsça literatürü akıcı ve anlaşılır bir şekilde İngilizceye çevirmesi,Chittick'e İslâm geleneğinde aşkın nasıl merkezî bir konumu olduğunu ortaya koyma imkânıvermektedir. Fars dilinin ustaları Meybudî ve Sem'ânî, bu kitapta yer alan metinlerinde aşkınmenşeini, hayatını ve maksadını detaylandırarak şiirsel nitelikli teolojik düşüncenin dünyalarınıaçmaktalar."
Prof. Dr. David Burrell, Notre Dame Üniversitesi

"Tasavvuf anlayışımız adına engin bir katkı. Bu çalışma, Chittick'in muhteşem kariyerine bir başka uzun soluklu katkı olacak ve onun günümüz tasavvuf araştırmacılarının önde gelenlerindenbiri olarak edindiği konumun kanıtı sayılacak."
Prof. Dr. Omid Safi, Duke Üniversitesi

"Mevlânâ, Hâfız, Attâr ve diğerleri gibi İlâhî ve insânî aşkı dile getiren sûfî şâirler günümüzde de tanıdık şahsiyetlerdir. Chittick'in kitabı, söz konusu aşk şiiri için zemin hazırlayan ve yüzyıllar boyunca İslâm'ın yaygın olarak anlaşılma tarzını şekillendiren aşk teolojisine ilişkin erken dönemmüelliflerinin Farsça ve Arapça düzyazı örneklerini gayet güzel bir biçimde sunmaktadır."
Prof. Dr. James W. Morris, Boston College

Kapat