Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
İkinci Dönem TBMM'de Bir Muhalifin Portresi Kadirbeyzade Zeki Bey  - U İkinci Dönem TBMM'de Bir Muhalifin Portresi Kadirbeyzade Zeki Bey  - U İkinci Dönem TBMM'de Bir Muhalifin Portresi Kadirbeyzade Zeki Bey  - U

İkinci Dönem TBMM'de Bir Muhalifin Portresi Kadirbeyzade Zeki Bey

Liste Fiyatı : 28,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 3,67 TL
9786054451852
12967722
İkinci Dönem TBMM'de Bir Muhalifin Portresi Kadirbeyzade Zeki Bey
İkinci Dönem TBMM'de Bir Muhalifin Portresi Kadirbeyzade Zeki Bey
Çizgi Kitabevi
28.00
Türkiye'de muhalefet öteden beri hayati bir öneme sahiptir. Muhalefet, yönelttiği eleştiriler ve sunduğu önerilerle iktidarın yönetimini kolaylaştırmıştır. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde iktidara direnmiş, onu şekillendirmiş ve geliştirmiş muhaliflerin ayrı bir önemi vardır. Kadirbeyzade Zeki Bey de bunlardan biridir. II. Dönem TBMM'ye seçilme başarısı gösterebilen tek bağımsız mebustur. Başlangıçta Meclis'te çıkan tek farklı ses de onundur. Kısa süre sonra Meclis'te farklı seslerin çıkmasına katkı sağlamıştır. Türk siyasi hayatının önde gelen şahsiyetleri arasında olmasına karşın günümüzde onun hakkında ciddi bilimsel çalışmalar yapılmamıştır.
Bu kitapta, Milli Mücadele'nin Karadeniz ve Doğu Anadolu'da kurulmasına önemli katkılar sağlayan, ardından iktidara muhalefete başlayan Kadirbeyzade Zeki Bey'in hayatı, görüş ve düşünceleri günümüze aktarılmaya çalışılmıştır. Tüm kitlelere hitap edecek şekilde kaleme alınan eser Milli Mücadele ve Devrimler Tarihimizin anlaşılmasında faydalı olacaktır.
Kapat