Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Hippodrom : Atmeydanı ( 2 Cilt ) İstanbul'un Tarih Sahnesi - %10 indir Hippodrom : Atmeydanı ( 2 Cilt ) İstanbul'un Tarih Sahnesi - %10 indir Hippodrom : Atmeydanı ( 2 Cilt ) İstanbul'un Tarih Sahnesi - %10 indir Hippodrom : Atmeydanı ( 2 Cilt ) İstanbul'un Tarih Sahnesi - %10 indir

Hippodrom : Atmeydanı ( 2 Cilt ) İstanbul'un Tarih Sahnesi

Liste Fiyatı : 0,00 TL
İndirimli Fiyat : 0,00 TL
Kazancınız : 0,00 TL
9789759123703
12835474
Hippodrom : Atmeydanı ( 2 Cilt ) İstanbul'un Tarih Sahnesi
Hippodrom : Atmeydanı ( 2 Cilt ) İstanbul'un Tarih Sahnesi
Pera Müzesi Yayınları
0.00
Bizans İstanbulunun en büyük ve en önemli yapılarından biri olan Hippodrom, kentin merkezinde imparatorluk sarayının hemen yanında yer alırdı. 4. yüzyıldan 7. yüzyıla kadar, sadece en heyecanlı ve en gözde atlı araba yarışlarının, gösterilerin yapıldığı bir alan olmakla kalmamış; aynı zamanda, imparatorların tahta getirildiği, askeri zaferlerin görkemli gösterilerle kutlandığı ve halkın, imparatorlarının huzurunda isteklerini dile getirebildikleri en önemli kamusal alan olmuştu. Atmeydanı ise Osmanlı dönemi İstanbulunun en önemli ve hareketli kamusal alanlarından biri oldu.
Cumhuriyetin kuruluş döneminde de önemli olaylara ev sahipliği yapan İstanbulun bu çok özel ve renkli alanını, Hippodrom / Atmeydanı: İstanbulun Tarih Sahnesi sergisi arkeolojik bulgular, mimari çizimler, fotoğraflar İstanbulluları yaşadıkları kentin hafıza yolculuğuna çıkarıyor.
Kapat