Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Heykeltraştan Ressama Büyük Sanatçılar  - Caroline Larroche - NTV Yayı Heykeltraştan Ressama Büyük Sanatçılar  - Caroline Larroche - NTV Yayı Heykeltraştan Ressama Büyük Sanatçılar  - Caroline Larroche - NTV Yayı Heykeltraştan Ressama Büyük Sanatçılar  - Caroline Larroche - NTV Yayı Heykeltraştan Ressama Büyük Sanatçılar  - Caroline Larroche - NTV Yayı

Heykeltraştan Ressama Büyük Sanatçılar

Liste Fiyatı : 16,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 2,10 TL
9786055056766
12989550
Heykeltraştan Ressama Büyük Sanatçılar
Heykeltraştan Ressama Büyük Sanatçılar
NTV Yayınları
16.00
Leonardo da Vinci, Van Gogh, Picasso... Onları tanıyorsunuz! Bunlar dünyanın en ünlü sanatçıları. Peki Giotto, Poussin ya da Brancusi'den söz edildiğini duydunuz mu hiç? Onlar da, Rönesans'tan 20. yüzyıla kadar, her biri resim ya da heykel sanatına kendine özgü yenilikler getirmiş büyük sanatçılar.

Biz 47'sini seçtik: Klasikler (Poussin, Ingres), gerçeküstücüler (Magritte, Miró), romantikler (Goya, Géricault) ve soyut sanatın öncüleri (Turner, Kandinski). Elbette devleri (Michelangelo, Rodin, Picasso), renk çılgınlarını (Tiziano, Van Gogh, Bonnard), bütün bir kuşağı etkileyenleri (Caravaggio, David, Monet) ve sanatın bütün kurallarını alt üst edenleri de (Duchamp, Warhol, Klein) unutmadık.

Kitap Rönesans dönemi ressamlarıyla başlıyor olsa da, sanatın tarihinin çok daha eski olduğunu, resim tekniklerinin yüzyıllar içinde geliştiğini biliyoruz. Bu sanatçılara, sanatlarını yaşatıp sürdürme olanağı sağlayan, biçim ve renkler harikası bir dünya yaratma imkânı veren sanat hamilerine ve tacirlerine de selam olsun.

Öyleyse, güzellik ve coşkuyu yaratanlar dünyasına hoşgeldiniz!
Kapat