Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Hayata Yansıyan İnanç Mevlüt Haliloğlu

Hayata Yansıyan İnanç

Liste Fiyatı : 25,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 3,28 TL
Hayata Yansıyan İnanç
Hayata Yansıyan İnanç
Yalın Yayıncılık
25.00
Allah (c.c) dünyayı insanın yaşayabileceği bir kıvamda yaratmış ve insanı da üstün özellik ve yeteneklerle donatarak dünyaya göndermiştir.

İnsan dünyanın en seçkin varlığıdır. Ancak üstün özellikleri yanında zaafları nefsanî arzuları ve şehevanî duyguları olup yanlış yollara sapması mümkündür. Bunun için Yüce Allah insanlara rehberlik etmeleri için ilahî emirlerle peygamberler göndermiştir.

İnsanlık tarihi boyunca medeniyetler Allah'ın kutlu elçileri peygamberlerin aydınlattığı nurlu atmosferde tesis edilmiştir. Alemlere rahmet olarak gönderilen son Peygamber Hz. Muhammed'in (a.s) görevi Hz. Adem'den beri bütün peygamberlerin de gönderiliş gayesi olan güzel ahlâkı tamamlamaktır.

Hz. Peygamber (a.s) Kur'an ekseninde insanın Yaratıcı'sına iman edip diğer insanlar ve çevresiyle barışık olarak yaşaması için rehberlik etmiştir.

Bu mütevâzi kitapta Kur'an ekseninde ve Hz. Peygamber (a.s) rehberliğinde nasıl iyi Müslüman iyi insan ve iyi vatandaş olarak yaşayabileceğimizle ilgili çeşitli yazıları bulacaksınız.
Kapat