Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%20
Gözleri Çeliktendi: Bir Sovyet Diplomatının Türkiye Anıları Şahin Erdo Gözleri Çeliktendi: Bir Sovyet Diplomatının Türkiye Anıları Şahin Erdo

Gözleri Çeliktendi Atatürk'ün Bir Sovyet Diplomatının Türkiye Anıları

Liste Fiyatı : 29,00 TL
İndirimli Fiyat : 23,20 TL
Kazancınız : 5,80 TL
Taksitli fiyat : 9 x 3,04 TL
9789759391485
237084
Gözleri Çeliktendi Atatürk'ün Bir Sovyet Diplomatının Türkiye Anıları
Gözleri Çeliktendi Atatürk'ün Bir Sovyet Diplomatının Türkiye Anıları
Ulus Yayınları
23.20

Bir ulusun yeniden doğuşu ve tam bağımsız Türkiye'nin kurtuluş günleri tüm yalınlığıyla, Aralov'un anılarında anlatılıyor. Burada burjuvazinin tanımladığı ne 'Çılgın Türk' var, ne de aymazlık. Tek amaçları ülkeyi emperyalist işgalcilerden kurtarmak, özgür vatan topraklarını yaratmak. Bu kitap, Sovyetler Birliği ile genç Türkiye Cumhuriyeti'nin çıkarsız, dost ve kardeş halkları arasındaki dostluğu, dayanışmayı, ortak düşmana karşı apansız bir savaşı anlatıyor.
Bu kitapta gerici faşistler tarafından komünizm tehlikesi var diye düşman ilan edilen Sovyetler Birliği'nin, gerçek dostluğunu, çıkarsız ve karşılıksız, yardımlarını bulacaksınız o kurtuluş günlerinde.
Bir ulusun yeniden doğuş mücadelesinin çarpıcı ve yalın bir dille anlatımını göreceksiniz.
Kitapta bir sosyalistin gözünden, bir ülkenin kaderini, bir savaşın anatomisini, padişah tarafından satılan vatanın yeniden doğuşunu, kurtuluş savaşının kahramanlık destanını Aralov'un kaleminden okuyarak yaşayın.

Kapat