Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Gönül Bahçemizin Çiçekleri %10 indirimli Mehmet Özbek Gönül Bahçemizin Çiçekleri %10 indirimli Mehmet Özbek

Gönül Bahçemizin Çiçekleri Bir Köy Öğretmeninin Anıları

Liste Fiyatı : 0,00 TL
9786054692231
789814
Gönül Bahçemizin Çiçekleri Bir Köy Öğretmeninin Anıları
Gönül Bahçemizin Çiçekleri Bir Köy Öğretmeninin Anıları
Grafiker Yayınları
0.00
Gönül Bahçemizin Çiçekleri (Bir Köy Öğretmeninin Anıları)
Kitabını kaleme alan Mehmet Özbek, benim ilkokul öğretmenim.
Meslek hayatının başında köyümüzde öğretmenlik yaptı.

Öğretmenlik yaptı ifadesi onun yaptıkları yanında kuşkusuz
çok hafif kalan bir kavram. Henüz yirmili yaşlarda hayatının
baharında tecrübesiz bir öğretmen olmasına rağmen Anadolu köylerinin çok ihtiyacı olan dönüşüm çalışmalarına dört elle sarılan, onların dertlerini kendi derdi bilen bir yürek adamı.

Köyde hemen hemen hiç örneği olmamasına rağmen beni okutması için ailemi zorlayan, sonra da bütün okul aşamalarında izleyip yüreklendiren bir hami. Kitabı okuyunca göreceksiniz ki bunlar bize özel olarak yapılmış şeyler değil, gittiği her yerde hep aynı gayret içinde olunmuş. Başlangıçta bunları tek başına
omuzlayan Özbek öğretmenim, bir süre sonra kendisiyle aynı heyecanı duyan bir gönüldaşla değerli eşleri Meliha Özbek'le bu yolculuğu sürdürür.

Özbek öğretmenim, değişen şartlara intibak etmede ya da yöresel potansiyeli fark edip o alanlara yönelmede de mahirdir. Şimdi yaşadığı Nallıhan'ın turizm potansiyelini fark edip bir gurup arkadaşı ile bunu hayata geçirmeye çalışmaları ve bu işi de ilk günkü heyecanı içinde sürdürmeleri son derece dikkate değer. Hayata hazırladığınız ve belki siz fark etmeseydiniz
kendi köşelerinde kabuklarını kıramadan kalabilecek
yüzlerce öğrenciniz adına bütün bu gayretleriniz için size müteşekkiriz. İnşallah daha uzun yıllar eşinizle birlikte sağlık ve mutluluk içinde hep beraber oluruz.
Kapat