Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Gitarda Modal Açılımlar ve Akor Yapıları

Gitarda Modal Açılımlar ve Akor Yapıları

Liste Fiyatı : 0,00 TL
9789756424070
13136111
Gitarda Modal Açılımlar ve Akor Yapıları
Gitarda Modal Açılımlar ve Akor Yapıları
Fark Yayınları
0.00

Dünyamızda ve ülkemizde popülaritesi çok bir yüksek enstrüman olan gitarın, hem mekanik, hem ses sistemi anlamında özellikle Eski Yunan ve Avrupa'nın müzik kültürleriyle olan ilişkisi dikkat çekicidir. Bu kültürel ilişkileri oluşturan benzeri unsurlara, doğru kültürlerinde de rastlanmaktadır. Bununla birlikte bu kültürel etkilerin neler olabileceği konusu çeşitli araştırma teknikleri kullanarak yapılan mukayeselere rağmen hala bazı noktalarda net değildir. Çünkü bu tür araştırmalara yön verebilecek nitelikteki pek çok orjinal kaynak, tarih sahnesinde unutulmuş, ya kaybolmuş, yada çeşitli sebeplerle yok edilmiştir.

Fiziksel farklılıklar olmasına rağmen, değişik gitar türlerinde de köken itibariyle bu kültürlere ait ses dizilerinin ve benzer mekanik yapıların kullanılması ise özellikle ülkemizde pek çok gitaristin ve müzik araştırmacının farkında olduğu, fakat yazılı analamda pek üzerine giderek ele alamdıkları bir alandır.

Bu araştırma, eski Grek modlarının hareket ederek, gitarda modal sistemlerin nasıl şekillendirildiğine ve akor mekanizmalarının nasıl oluşturulup ihtiyaca göre şekillendirildiğine dair, siz gitar severlere pratik çözümler sunarak yol göstermek amacı ile hazırlanmıştır.

Kapat