Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Genç Matematikçiye Mektuplar (Cep Boy) %10 indirimli Ian Stewart Genç Matematikçiye Mektuplar (Cep Boy) %10 indirimli Ian Stewart Genç Matematikçiye Mektuplar (Cep Boy) %10 indirimli Ian Stewart Genç Matematikçiye Mektuplar (Cep Boy) %10 indirimli Ian Stewart Genç Matematikçiye Mektuplar (Cep Boy) %10 indirimli Ian Stewart Genç Matematikçiye Mektuplar (Cep Boy) %10 indirimli Ian Stewart Genç Matematikçiye Mektuplar (Cep Boy) %10 indirimli Ian Stewart Genç Matematikçiye Mektuplar (Cep Boy) %10 indirimli Ian Stewart

Genç Matematikçiye Mektuplar ( Cep Boy )

Liste Fiyatı : 26,40 TL
İndirimli Fiyat : 23,76 TL
Kazancınız : 2,64 TL
Taksitli fiyat : 9 x 3,12 TL
9789759963644
832407
Genç Matematikçiye Mektuplar ( Cep Boy )
Genç Matematikçiye Mektuplar ( Cep Boy )
Profil Yayıncılık
23.76
Bir matematikçi sanmaz, fakat bilir. İnandırmaya çalışmaz, çünkü ispat eder. Güveninizi beklemez, belki dikkat etmenizi ister.
-Henri Poincare-

Hayatın her alanında matematik vardır. İçinde gezdiğimiz alış-veriş merkezleri, giydiğimiz kıyafetler, oturduğumuz evler hep bir matematik teoreminin sonucudur. Ne var ki sadece bizde değil tüm dünyada matematik öğrenilmesi en zor derslerden biri olarak kabul edilir. Acaba öyle mi?

Genç Matematikçiye Mektuplar okuyucuya Ian Stewart'ın bir öğrenciyken neleri bilmeyi arzuladığını anlatmaktadır. Felsefeden uygulamaya - matematik nedir ve neden değerlidir, mantık ile ispat arasındaki ilişki, matematiksel düşüncede güzellik ve estetiğin rolü, matematiğin geleceği, matematik camiasının tuhaflıklarıyla nasıl baş edilebileceği gibi birçok konuyu can damarından, ustalıkla, ince bir mizah anlayışı ve çekici bir üslupla işleyerek bir araya getirmektedir.

Elinizdeki kitap matematiğin neden önemli olduğuna dair zekice ve canlı bir açıklama sunuyor. Bütün seviyelerdeki öğrencilerin yanı sıra matematiğin büyüleyici, fakat çoğu zaman gizemli dünyasını merak eden herkes için mükemmel bir kitap. Matematik hiç bu kadar basit olmamıştı.
Kapat