Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Gelecek 50 Yıl : Yirmi Birinci Yüzyılın İlk Yarısında Hayat ve Bilim  Gelecek 50 Yıl : Yirmi Birinci Yüzyılın İlk Yarısında Hayat ve Bilim  Gelecek 50 Yıl : Yirmi Birinci Yüzyılın İlk Yarısında Hayat ve Bilim  Gelecek 50 Yıl : Yirmi Birinci Yüzyılın İlk Yarısında Hayat ve Bilim  Gelecek 50 Yıl : Yirmi Birinci Yüzyılın İlk Yarısında Hayat ve Bilim

Gelecek 50 Yıl : Yirmi Birinci Yüzyılın İlk Yarısında Hayat ve Bilim

Liste Fiyatı : 30,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 3,93 TL
9789756690628
12965574
Gelecek 50 Yıl : Yirmi Birinci Yüzyılın İlk Yarısında Hayat ve Bilim
Gelecek 50 Yıl : Yirmi Birinci Yüzyılın İlk Yarısında Hayat ve Bilim
NTV Yayınları
30.00
Bilim başdöndürücü bir hızla ilerliyor... Tabii, gündelik hayatımız da değişiyor ve daha da değişe-cek. 50 yıl sonra nasıl bir dünyada, nasıl yaşayacağız?
Gelecek 50 Yıl, işte bu sorulara cevap arıyor. Dünyanın en önemli popüler bilim yazarlarından John Brockman, herbiri kendi alanında önde gelen 25 bilimciyi biraraya getirerek, bilimin ve dolayısıyla hayatımızın geleceğine dair aydınlatıcı bir manzara çiziyor.
Giderek daha fazla uzaya açılıyoruz ve yayılıyoruz. Evrendeki bu ilerleyişimiz hem geleceğe hem de geçmişe doğru. Onun için, bu yolculuk, evrenin nasıl oluştuğu konusunda daha fazla bilgi verecek bize. Yeryüzündeki hayata ben-zeyen veya benzemeyen hayatlar var mı? Bu konuda da daha fazla bilgi edineceğiz.
Önümüzdeki 50 yılda beynin gelişimi ve evrimi konusunda bir devrim yaşayacağız. Bu devrim sağlık alanında da kendini gösterecek, robotların yönlendirilmesinde de...
50 yıl sonra genlerimizin her birinin tam metnini öğrenebileceğiz.
50 yıl içinde bize yardımcı olacak robotlara sahip olacağız, ama bilinçli robotlar için beklememiz gerekecek.
50 yıl sonra karada, suda ve havada gidebilen bir tür sessiz bireysel taşıt geliştirilme ihtimali yüzde 50.
50 yıl içinde basit ve cansız biyokimyasal maddeleri kullanarak bir test tüpünde bir hayat meydana getirmeyi başaracağız. Böylece şu anda iyileştirmesi güç olan birçok hastalığın üstesinden gelebileceğiz.
Önümüzdeki 50 yılda, bedenlerimize robot teknolojisinin, silikonun ve çeliğin girmesini benimseyeceğimiz bir kültü-rel değişim yaşanacak.
Gelecek 50 Yıl, bu gelişmelerin toplumsal ve siyasi sonuçlarını da gösteriyor.
Kapat