Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Geleceğin Sesi : Türk - Yunan Yurttaş Diyaloğu Taciser Ulaş Belge Geleceğin Sesi : Türk - Yunan Yurttaş Diyaloğu Taciser Ulaş Belge Geleceğin Sesi : Türk - Yunan Yurttaş Diyaloğu Taciser Ulaş Belge

Geleceğin Sesi : Türk - Yunan Yurttaş Diyaloğu

Liste Fiyatı : 170,00 TL
9789756857854
214323
Geleceğin Sesi : Türk - Yunan Yurttaş Diyaloğu
Geleceğin Sesi : Türk - Yunan Yurttaş Diyaloğu
170.00

Günümüzde dış politika konuları artık yalnızca hükümetlerin ve diplomatların tekelinde değil. Toplumu ilgilendiren diğer konular gibi dış politika kararları verilirken de kamuoyunun desteği aranıyor. Bu süreçte Sivil Toplum Kuruluşları (STK'lar) dış politika aktörleri olarak önemli roller üstleniyor. Bu kitap, iki komşu ülke olan Türkiye ve Yunanistan'ın, STK'lar üzerinden kurduğu ilişikleri ele alıyor.

1980'ler kadar yakın bir geçmişte Türkiye ve Yunanistan'da sayıca önemli bir varlık gösteremeyen STK'lar, 2000'lere gelindiğinde barış eğitiminden, kadın sorunlarına, yerel yönetimler, çevre, iş dünyası, tarih, kültür ve sanata kadar uzanan çok geniş bir alanda etkin olmaya başladılar. Bu iki ülkedeki STK'lar arasında işbirliği ve etkileşim giderek yoğunlaşıyor ve yeni bir diyalog zemini oluşuyor.

Bu diyalog zemini nasıl oluştu? Türk ve Yunan STK'larının işbirliği nasıl başladı, nasıl gelişti? Türk-Yunan dostluğunun Avrupa Birliği açısından anlamı nedir? Geçmiş deneyimlerden nasıl yararlanabiliriz?

Kitap Türk-Yunan sivil toplum önderlerinin, uzmanların, sanatçı, yazar ve akademisyenlerin bu soruların yanıtlarını arayan yazılarını biraraya getiriyor. Türk, Yunan, İngiliz ve Kıbrıslı Türk 22 yazarın katkılarıyla ortak bir proje olarak gelişen bu kitap, genellikle Türkiye'deki gelişmeleri yeterince izleyemeyen uluslararası kamuoyu da düşünülerek İngilizce ve Türkçe olarak iki ayrı dilde basıldı.
(Arka Kapak)

Kapat