Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Fizik İbn Sînâ Felsefe Serisi - 2  - İbn-i Sina (Avicenna) - Litera Ya Fizik İbn Sînâ Felsefe Serisi - 2  - İbn-i Sina (Avicenna) - Litera Ya Fizik İbn Sînâ Felsefe Serisi - 2  - İbn-i Sina (Avicenna) - Litera Ya Fizik İbn Sînâ Felsefe Serisi - 2  - İbn-i Sina (Avicenna) - Litera Ya Fizik İbn Sînâ Felsefe Serisi - 2  - İbn-i Sina (Avicenna) - Litera Ya Fizik İbn Sînâ Felsefe Serisi - 2  - İbn-i Sina (Avicenna) - Litera Ya

Fizik İbn Sînâ Felsefe Serisi - 2

Liste Fiyatı : 44,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 5,77 TL
9786059925013
12809809
Fizik İbn Sînâ Felsefe Serisi - 2
Fizik İbn Sînâ Felsefe Serisi - 2
Litera Yayıncılık
44.00
Büyük Türk-İslam filozofu İbn Sina'nın 'Simâu't-tabîi' yani 'doğayı dinlemek' veya 'doğa bilimi üzerine konuşmalar' anlamını taşıyan Fizik başlıklı bu eseri, eş-Şifa isimli felsefe ve bilimler ansiklopedisinin doğa bilimleri alanındaki ilk ve en önemli kitabıdır.
Esas olarak Aristo'nun Fizik'ini dikkate alan filozof, kendisinden önceki Aristo şarihlerinin bu bilim dalında ortaya koymuş oldukları felsefî yorumlamaları eleştirel bir süzgeçten geçirerek kendi özgün bilimsel fizik sistemini kurduğu bu eserinde, doğal nesnelerin ve doğa biliminin nedensellik, zaman, mekân, hareket, madde, suret vb. temel ilke ve kavramları ile bunlar arasındaki oluşturucu ilişkileri açıklamaktadır. Tıpkı Aristoteles'in yaptığı gibi, gerek Aristoteles öncesi doğa filozoflarının gerekse Peripatetik (Meşşâî) yorumcuların doğa ile ilgili görüşlerini eleştirel bir şekilde tartışmaya açan İbn Sina, zamanına kadar ulaşan felsefî birikimini derleyerek felsefe dünyasına eşsiz katkılar sağlayabilecek özgün bir sistem ortaya koymuştur.
Daha önce Arapça paralel metni ile 2 cilt halinde basılan eser şimdi yalnız Türkçe metni ile tek cilt halinde okuyucuya sunulmuştur.
Kapat