Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Felsefe: Özne - Söylem %10 indirimli Betül Çotuksöken Felsefe: Özne - Söylem %10 indirimli Betül Çotuksöken Felsefe: Özne - Söylem %10 indirimli Betül Çotuksöken

Felsefe : Özne - Söylem

Liste Fiyatı : 24,00 TL
İndirimli Fiyat : 21,60 TL
Kazancınız : 2,40 TL
Taksitli fiyat : 9 x 2,83 TL
9786055904661
832513
Felsefe : Özne - Söylem
Felsefe : Özne - Söylem
Notos Kitap Yayınevi
21.60
Söze başlamaktansa, sözün beni her türlü başlangıcın çok ötesine taşımasını isterdim.
Michel Foucault

Günümüzde özellikle özne ve söylem sözcüklerinin çok sık kullanıldığına tanık oluyoruz. Üstelik de hemen her konuda. Herhangi bir fiilin öznesi olduğunu iddia etmek ya da bir konuya/kişiye ilişkin söylem çözümlemesi yapmak neredeyse her gün karşılaştığımız ifadelerden oldu. Ancak, her popülerleşme gibi, kavramların popülerleşmesi de irtifa kaybını beraberinde getiriyor. Dolayısıyla, kavramları yerli yerine oturtan bir etkinlik olarak felsefenin müdahalesine burada da ihtiyaç duyuluyor.

Felsefe: Özne-Söylem yalnızca öznenin ve söylemin ne olduğunu ortaya koymakla kalmıyor, bu iki kavramın iç içeliğine de işaret ediyor. Nitekim bu iki kavramın birlikteliği aslında felsefeyi de var eden zemin. Bu bakımdan, felsefenin bir özne-söylem olarak tanımlanması boşuna değil.

Felsefe: Özne-Söylem çağımızda öznenin müdahil olduğu süreçleri ve onlara yönelik geliştirdiği söylemleri kavrayabilmenin kapısını aralayan bir kitap.
Kapat