Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Fatih'in Defteri, Açıklama Kitabı İlaveli %20 indirimli Kolektif Fatih'in Defteri, Açıklama Kitabı İlaveli %20 indirimli Kolektif Fatih'in Defteri, Açıklama Kitabı İlaveli %20 indirimli Kolektif Fatih'in Defteri, Açıklama Kitabı İlaveli %20 indirimli Kolektif Fatih'in Defteri, Açıklama Kitabı İlaveli %20 indirimli Kolektif

Fatih'in Defteri, Açıkama Kitabı İlaveli

Liste Fiyatı : 100,00 TL
İndirimli Fiyat : 90,00 TL
Kazancınız : 10,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 11,80 TL
9786054595778
12846766
Fatih'in Defteri, Açıkama Kitabı İlaveli
Fatih'in Defteri, Açıkama Kitabı İlaveli
İstanbul BB Kültür A.Ş. Yayınları
90.00
A. Süheyl Ünver'den;

"Fatih Sultan Mehmed'e mânen sunulmak üzere"

"... İstanbul bütün Türk tarihinin, Türk coğrafyasının bir terkibi, bir hülasası ve tecellisi olmuştur. Bu idrak, beni gün geçtikçe sarmaya ve İstanbul'a bağlamaya başladı. Anladım ki hakiki vatan ve insanı mesud edecek tek yer bu vatanın ruhunu teşkil eden bu şehirdir."

88 yıl süren ömrünü 14 Şubat 1986'da İstanbul Kalamış'taki evinde tamamlayan A. Süheyl Ünver, hayatını okumak, araştırma yapmak, ders vermek, hekimlikte bulunmak, el yazması eserler üretmek, defterler hazırlamak, konularına göre tasnif ettiği zarf ve dosyalarda muhtelif evrakı değerlendirip esaslı bir arşiv kurmak, ilmi makaleler, gazete yazıları, kitap, risale, broşürler yayınlamak ve şiirle meşgul olarak verimli bir şekilde geçirmiştir.

Ord. Prof. Dr. Süheyl Ünver, her bilginin kağıda geçirilmesi gerektiği düşüncesiyle hazırladığı defterlere, çok sevdiği suluboya ressamlığını da katarak belgesel niteliğinde kaynaklar oluşturmuştur. Fatih'in Defteri de bunlardan biridir. Kendi ifadesiyle "Fatih Sultan Mehmed'e mânen sunulmak üzere" tek nüsha olarak hazırlanan defter, mükemmel süslemelerin de yer aldığı minyatür türündeki çalışmalardan oluşmaktadır.

İstanbul'un fethinin 500. yıldönümü olan 1953 tarihinde Ord. Prof. Dr. A. Süheyl Ünver tarafından hazırlanan ve Ünver'in ifadesiyle Fatih Sultan Mehmed'e mânen sunulan Fatih'in Defteri adlı bu çalışmanın siz değerli okurlarımıza sahip olduğumuz mirasın önemini göstermesini temenni ederiz
Kapat