Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Eskiçağda Zonguldak Bölgesi ve Çevresi Ali Özcan Eskiçağda Zonguldak Bölgesi ve Çevresi Ali Özcan Eskiçağda Zonguldak Bölgesi ve Çevresi Ali Özcan Eskiçağda Zonguldak Bölgesi ve Çevresi Ali Özcan Eskiçağda Zonguldak Bölgesi ve Çevresi Ali Özcan Eskiçağda Zonguldak Bölgesi ve Çevresi Ali Özcan

Eskiçağda Zonguldak Bölgesi ve Çevresi

Liste Fiyatı : 30,00 TL
İndirimli Fiyat : 27,00 TL
Kazancınız : 3,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 3,54 TL
9786055999636
295531
Eskiçağda Zonguldak Bölgesi ve Çevresi
Eskiçağda Zonguldak Bölgesi ve Çevresi
Çizgi Kitabevi
27.00
Zonguldakın iç kesimlerini kapsayan araştırmalarımızın sonuçlandırılmasından sonra ulaşılan arkeolojik buluntular ışığında; bölgenin eskiçağ tarhinin ele alınması ve kitaplaştırılması zorunluluğu doğdu. Böylece bu konudaki çalışmaların yokluğundan Zonguldak Bölgesinin eskiçağ tarihinin ortaya çıkarılmasıyla bu alandaki boşluğun doldurulması hedeflenmiştir.

Zonguldak Bölgesinin iç kesimleri için kaleme aldığımız birinci ciltte, keşfettiğimiz merkezler ve buralardaki arkeolojik malzemeler değerlendirilerek bölgenin eskiçağ kronolojisi ortaya çıkarılmıştır. Dolayısıyla bölge kültürlerini ve bu kültürleri temsil eden arkeolojik malzeme bölgenin eskiçağ dokusunun anlaşılmasında büyük katkılar sağlamıştır. Böylece Zonguldak ili ve çevresini konu alan bu ikinci cilt ile de bölge kültürlerinin iç kesimlerindeki yayılımı ile oluşmuş eskiçağ tarihi üzerinde durulmuştur.
Kapat