Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Empresyonizm (İzlenimcilik) Mark Powell-Jones Empresyonizm (İzlenimcilik) Mark Powell-Jones Empresyonizm (İzlenimcilik) Mark Powell-Jones Empresyonizm (İzlenimcilik) Mark Powell-Jones Empresyonizm (İzlenimcilik) Mark Powell-Jones Empresyonizm (İzlenimcilik) Mark Powell-Jones Empresyonizm (İzlenimcilik) Mark Powell-Jones

Empresyonizm (İzlenimcilik)

Liste Fiyatı : 45,00 TL
İndirimli Fiyat : 40,50 TL
Kazancınız : 4,50 TL
Taksitli fiyat : 9 x 5,31 TL
9789751417169
13051092
Empresyonizm (İzlenimcilik)
Empresyonizm (İzlenimcilik)
Remzi Kitabevi
40.50
Empresyonistler, Batı sanatının en yenilikçi akımlarından birini yarattılar. Işık, renk, ifade, gerçekçilik, tablonun amacı ve sanatçının rolü hakkında devrim niteliğindeki fikirleri, hep birlikte modern sanatın temelini oluşturdu. Empresyonizm, önceleri Avrupa sanat çevreleri tarafından alaya alınsa da, zamanla sanat tarzlarının en ünlü ve popülerlerinden biri oldu. Bu akımdan Monet, Manet, Pissarro ve Renoir gibi sanatçılar kalıcı bir beğeni kazandılar.

Empresyonizmle özel olarak ilgilenen bir sanat tarihçisi olan Mark Powell-Jones, bu kitapta akımın doğuşunu ve gelişimini ele alıyor. Eleştirmen Philip Cooper da, Empresyonist tablolar arasındaki bağlantıları ve farklılıkları yansıtan yapıtlar seçerek bize her renkli resim için detaylı bir yorum sunuyor.
Kapat