Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Ege ve Eski Yunan Tarihi 1 Tarih Öncesi Çağlardan Klasik Çağa Kadar Me Ege ve Eski Yunan Tarihi 1 Tarih Öncesi Çağlardan Klasik Çağa Kadar Me Ege ve Eski Yunan Tarihi 1 Tarih Öncesi Çağlardan Klasik Çağa Kadar Me Ege ve Eski Yunan Tarihi 1 Tarih Öncesi Çağlardan Klasik Çağa Kadar Me

Ege ve Eski Yunan Tarihi 1 Tarih Öncesi Çağlardan Klasik Çağa Kadar

Liste Fiyatı : 40,00 TL
Taksitli fiyat : 9 x 5,24 TL
9786059241885
13114783
Ege ve Eski Yunan Tarihi 1 Tarih Öncesi Çağlardan Klasik Çağa Kadar
Ege ve Eski Yunan Tarihi 1 Tarih Öncesi Çağlardan Klasik Çağa Kadar
Bilge Kültür Sanat
40.00
Ege ve Eski Yunan Tarihi, Ege dünyasında doğmuş, gelişmiş ve nihayetlenmiş bir Eskiçağ uygarlığının tarihidir. Bu uygarlığın merkezini Ege Denizi adaları ve Ege Denizi'ni doğudan ve batıdan çevreleyen ülkeler, yani bugünkü Türkiye'nin Ege Denizi'ne kıyısı olan bölgeleriyle Yunanistan oluşturur. Fakat etki ve yayılım alanı bakımından anlaşılması gereken, hemen hemen tüm Akdeniz dünyasıdır.

İki cilt olarak planlanan Ege ve Eski Yunan Tarihi'nin bu ilk cildinde Ege ve Yunan dünyasının tarih öncesi devirlerinden Klasik Çağı'na kadar olan binlerce yıllık bir zaman dilimi konu ediliyor.

Siyasetten edebiyata, felsefeden bilime, sanattan mimariye hemen her alanda yarattığı özgün kültürlerle Batı uygarlığının temellerini oluşturan Ege ve Eski Yunan dünyası tarihinin bütün disiplinler için faydalı olacağını umuyoruz.
Kapat