Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Edebiyatın İzinde : Polisiye Edebiyat %10 indirimli Seval Şahin Edebiyatın İzinde : Polisiye Edebiyat %10 indirimli Seval Şahin Edebiyatın İzinde : Polisiye Edebiyat %10 indirimli Seval Şahin

Edebiyatın İzinde : Polisiye Edebiyat

Liste Fiyatı : 0,00 TL
İndirimli Fiyat : 0,00 TL
Kazancınız : 0,00 TL
9786055809850
850661
Edebiyatın İzinde : Polisiye Edebiyat
Edebiyatın İzinde : Polisiye Edebiyat
Bağlam Yayınları
0.00
Elinizdeki kitap, "Edebiyatın İzinde" üst başlığıyla yayımlanacak olan serinin ilk kitabını oluşturmaktadır. Bu ilk kitabı polisiye edebiyata ayırdık. Türkiye'de özellikle 1990'ların sonlarından itibaren yoğun bir şekilde ilgi gören bu tür, eleştiri alanında hak ettiği ilgiyi çok fazla bulamamıştır. Bu kitap öncelikle söz konusu boşluğu doldurmak üzere atılmış bir adımdır.

Ahmet Midhat'tan Ahmet Ümit'e kadar Türkiye'de polisiye kaleme alan yazarların eserlerinin yanı sıra, türe kaynaklık eden suç meselesi de tarihçilerin katkılarıyla Osmanlı Arşivi'ndeki belgelerden yola çıkarak tartışılmıştır. Kitapta, günümüzün polisiye yazarları panelleriyle, bizzat yaratıcılarının türe dair düşüncelerini gözler önüne sermiştir. Sona eklenen polisiye edebiyat kaynakçası ise türe dair yapılacak çalışmalar için bir hazırlık niteliği teşkil etmektedir.
Kapat